12 / Квітень, 2024

12 квітня 2024 року відбулось засідання Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, звернувся до Премʼєр-міністра України Дениса Шмигаля щодо забезпечення Урядом можливостей для підготовки підприємств ТКЕ до наступного опалювального сезону.

«Чи буде прийнята комплексна постанова Уряду, розроблена Мінвідновлення спільно з Асоціацією міст України, для продовження ПСО без нагнітань та створення можливості підприємствам ТКЕ розпочати підготовку до наступного опалювального сезону?

Чи буде підтримано Урядом законопроєкт №10383, серед головних авторів якого Олена Шуляк і Андрій Герус, який дає можливість компенсувати різницю з тарифів?» - запитав Виконавчий директор Асоціації міст України.

«Ці рішення не потребують видатків з бюджету. Заборгованість з різниці в тарифах при прийнятті законопроєкту №10383 «проженеться» між рахунками й закриє їх борги перед Нафтогазом. Прийняття підготовленої Мінвідновлення з Асоціацією міст України постанови по ПСО закриє проблеми законності отримання газу для населення до весни 2025 року й дасть можливість підприємствам самим отримувати кошти від споживачів хоча б в літній період. Буде змога  виплатити зарплати, закупити запчастини й провести ремонти мереж, - підготуватись до  зими», - зазначив Олександр Слобожан.

Асоціація міст України системно працює над вирішенням питань по фінансовому забезпеченню підприємств тепло- та водопостачання для продовження надання ними послуг з діючими тарифами та в необхідному обсязі.

28 березня 2024 року АМУ черговий раз звернулась про необхідність відшкодування різниці з тарифів підприємствам ТКЕ,
9 січня 2024 року АМУ підтримала законопроєкт №10383 та необхідність його термінового прийняття,
24 серпня 2023 року надала керівникам державних органів влади розрахунок виплат бюджетів громад для збереження життєздатності підприємств теплогенерування за умов мораторію на підняття тарифу на тепло й гарячу воду, що підтверджує недостатність 4% ПДФО для покриття збитків.

Під час засідання Конгресу обговорили також питання протидії безпековим загрозам, організації подолання наслідків руйнування цивільної інфраструктури та превентивної роботи з боку сектору безпеки та органів правопорядку; поточний стан функціонування об’єктів енергетичного комплексу України та заходи із забезпечення стабільної роботи енергетичної системи в умовах постійних ракетних обстрілів; нову урядову політику з підтримки вітчизняного виробництва: нова економічна доктрина України та нові можливості й виклики для громад під час європейської  інтеграції України.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)