29 / Лютий, 2024

26-27 лютого 2024 року в Києві відбувся практикум фахівців органів місцевого самоврядування з питань житлово-комунального господарства, організований Асоціацією міст України спільно з Комітетом Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг за підтримки Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

В роботі Практикуму, крім представників муніципалітетів, взяли участь:

Олексій Кучеренко, Перший заступник Голови Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Вікторія Гриб, Голова підкомітету з питань енергетичної безпеки Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Сергій Нагорняк, Голова підкомітету з питань енергозбереження та енергоефективності Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Наталія Хоцянівська, Директор Департаменту комунальних послуг Мінінфраструктури,

Олег Дудкін, Керівник Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Максим Шмерего, Заступник керівника Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Марина Бєльдєй, головний консультант Секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Каріна Алексанян, помічник-консультант Євгена Пивоварова, Голови підкомітету з питань централізованого водопостачання, водовідведення, виробництва тепла та теплопостачання Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

Ігор Городиський, директор Департаменту із регулювання відносин та захисту прав споживачів на роздрібному ринку електричної енергії НКЕРКП,

Катерина Звіргзде та Ілля Дергунов, представники Міжнародної організації з міграції (WASH, водопостачання, санітарія та гігієна),

Людмила Слободяник, Директор КП «Хмельницький міський лікувально-діагностичний центр» Хмельницької міської ради,

Дмитро Сакалюк, експерт з енергоефективності ГО "Екоклуб",

Олександр Шкінь, директор Асоціації «Укрводоканалекологія»,

Олег Гарник, експерт з питань публічних (комунальних) послуг та відповідної інфраструктури Аналітичного центру Асоціації міст України.

 

26 лютого обговорення відбувалося за такими темами:

– актуальні законопроєкти в сфері житлово-комунальних послуг, які перебувають на розгляді в Комітеті Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

– організація роботи Комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг,

– альтернативні джерела енергії на об’єктах соціальної інфраструктури: законодавчі, технічні та економічні особливості.

 

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, привітав учасників Практикуму та зазначив, що завдяки таким зустрічам напрацьовуються спільні виважені рішення щодо соціально вагомих та актуальних для розвитку місцевого самоврядування законопроєктів. Він підкреслив, що в безпосередній та конструктивній співпраці муніципалітетів із депутатами Верховної Ради України адвокуються інтереси громад і відбувається предметний вплив на законодавчий процес.

«Протягом практикуму ви матиме можливість поспілкуватись з народними депутатами щодо пріоритетних законопроєктів, щоб вони почули, які виклики стоять перед вами, і спільно спробувати знайти їх вирішення. Важливим є також обмін кращими практиками вирішення тієї чи іншої проблеми. Незалежно від типу муніципалітету, проблематика однакова, відрізняється лише обсяг ресурсу на її вирішення», – наголосив О.Слобожан.

Олексій Кучеренко виклав власне бачення проблематики житлово-комунальної сфери, зокрема, нагальності нового Житлового кодексу, який насамперед вирішив би питання ефективного власника житла.

«Я пропоную нам з вами визначити одним із перших пріоритетів розробку державної Програми модернізації житлового фонду. Крім цього, необхідно пришвидшити розробку законопроєкту про засади житлової політики. Не менш важливим питанням є вирішення проблеми передачі у власність співвласників багатоквартирних будинків прибудинкових територій під такими будинками. Ще одна дуже серйозна проблема, яка потребує вирішення, – це збереження системи централізованого теплопостачання і компенсація заборгованості з різниці в тарифах. Щодо компенсації заборгованості з різниці в тарифах – то давайте це обговорювати, бо законопроєкт є, я сам серед його авторів. Також ми доручили Уряду розробити  державну Програму модернізації підприємств теплокомуненерго, - я переконаний, що міста самі не впораються. Потрібна відповідна  державна програма зі співфінансуванням з державного бюджету, чіткою інвестиційною і тарифною політикою. Аналогічна програма має бути розроблена для модернізації підприємств водопровідно-каналізаційного господарства. Всі ці державні програми – пріоритет, вони мають бути нарешті розроблені Урядом, затверджені Парламентом і це нас із вами має об’єднати», - підкреслив О.Кучеренко.

Вікторія Гриб підкреслила непересічну роль Асоціації міст України в лобіюванні інтересів муніципалітетів, зокрема, щодо вирішення на державному рівні проблеми компенсації різниці в тарифах та інших питань.

«Всі законопроєкти про місцеве самоврядування, які приймалися в цьому скликанні Верховної Ради, не пройшли повз увагу Асоціації міст України. Скільки було боротьби, щоби у місцевого самоврядування була не тільки відповідальність, а й були інструменти вирішення проблем… Давайте дивитись реалістично на ситуацію в країні і давайте подумаємо, як ми будемо разом знаходити ті шляхи вирішення проблем, які існують», - звернулась В.Гриб.

Сергій Нагорняк звернувся до громад із закликом пріоритезувати видатки.

«Кожен із вас може переглянути свій бюджет і приорітезувати свої видатки на цей рік: зосередитись на двох речах – підтримка ЗСУ, кожна громада може обрати собі ту чи іншу бригаду і виключно фокус сьогодні має бути на Перемогу, і другий пріоритет – це сфера житлово-комунального господарства, кожна громада має передивитися свої витрати і, наскільки це можливо, провести енергоефективні заходи, щоби зменшити споживання енергоресурсів (електроенергії, газу та інших видів палива)», - зазначив С.Нагорняк.

Каріна Алексанян презентувала учасникам Практикуму законопроєкти, що знаходяться  в роботі Комітету. Це проекти №7136, №7135, №7375 «Про внесення змін до прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про житлово-комунальні послуги», №9298 «Про внесення змін до деяких законів України щодо реструктуризації заборгованості за оплату комунальних послуг», №10403 «Про внесення змін до Закону України «Про теплопостачання» щодо державного енергетичного нагляду (контролю) у сфері теплопостачання» та інші. Крім цього презентовано пропозиції Комітету щодо включення до порядку денного Верховної Ради України Законопроєкту №10383 «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» щодо компенсації різниці в тарифах» і №10182 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення термінології у відповідність із законодавством у сферах містобудівної діяльності та дорожнього господарства».

Наталія Хоцянівська завершила перший день Практикуму активною дискусією учасників в рамках круглого столу «Проблемні питання сфери житлово-комунального господарства. Підготовка пропозицій до законів», де ознайомила всіх з законодавчими ініціативами Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України, спрямованими на вирішення точкових та системних проблем сфери житлово-комунального господарства.

27 лютого 2024 року учасники Практикуму відвідали об’єкти сфери житлово-комунального господарства м. Києва, зокрема, дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) комбінованого типу №11 та багатоквартирний житловий будинок по вул. В.Івасюка,8, де про реалізацію енергоефективних заходів на об'єктах соціальної та житлової інфраструктури розповіла Начальник Управління розвитку житлово-комунальної інфраструктури Департаменту житлово-комунальної інфраструктури Київської міської державної адміністрації Анастасія Пономаренко.

Цього дня активна дискусія представників муніципалітетів містила обмін досвідом щодо використання різних джерел та інструментів для реалізації енергоефективних заходів, налагодження діалогу зі  співвласниками багатоквартирних будинків, пошуку джерел фінансування відповідних проєктів у територіальних громадах.

Протягом дводенного навчання фахівці муніципалітетів з питань житлово-комунального господарства отримали теоретичні та прикладні знання з розробки та адвокації проєктів відповідних нормативно-правових актів, відбувся обмін практиками муніципалітетів щодо вирішення проблемних питань у сфері житлово-комунального господарства. По завершенню насиченого та змістовного практикуму фахівцям були вручені відповідні сертифікати.

  

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)

Играем в автомат Lucky Jet 1win с лучшими стратегиями.