14 / Травень, 2018

Урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності, на своєму засіданні 11 травня 2018 року розглянув розроблений Мінфіном проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків». Метою законопроекту є збільшення ставок податків та рентних плат, у тому числі й рентної плати за спеціальне використання води. Представник АМУ, який приймав участь у роботі Урядового комітету, висловив зауваження до зазначеного законопроекту в частині підвищення ставок плати за спецводокористування, аргументуючи позицію наступним:

Держава покладає на підприємства водопостачання додаткове фінансове навантаження, при цьому не виконує взяті на себе зобов’язання щодо розрахунків з ними. Так державою не погашена заборгованість з різниці в тарифах за минулі періоди у розмірі 3,2 млрд грн. При цьому кредиторська заборгованість підприємств ВКГ на 01.02.2018 складає 4,9 млрд грн. Ставки рентної плати за спецводокористування з 01 січня 2018 року вже були збільшені на 16.8 відсотків. При цьому до Податкового кодексу були внесені також зміни щодо визначення об’єктів оподаткування, з приводу яких ДФСУ надала спірну податкову консультацію. Згідно з наданими фіскальним органом роз’ясненнями, податкові зобов’язання по сплаті рентної плати підприємств ВКГ повинні були б вирости від 2,5 до 6 разів. Наприклад, у місті Київ таке зростання повинно було скласти близько 37 млн грн на місяць. Вважаючи надання такої консультації необґрунтованим, підприємства ВГК та їх профільна асоціація звернулися до ДФС, Мінфіну, Комітету ВРУ з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства з проханням врегулювати проблему. Зазначені звернення були підтримані і АМУ. За таких складних для підприємств ВКГ умов, підняття рентної плати за спеціальне водокористування може призвести до вкрай негативних наслідків.

Позиція представника АМУ на Урядовому комітеті була підтримана і іншими учасниками засідання, які висловили до поданого законопроекту ряд зауважень та застережень. За результатами розгляду законопроекту, його було відправлено на доопрацювання, участь в якому буде приймати і Асоціація міст України.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)