01 / Липень, 2024

Cемінар «Демократичні інновації через відкрите врядування та захист прав людини на місцевому рівні в Україні» відбувся в Києві 19 червня 2024 року за участі Генерального секретаря Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи Матьє Морі та представників Асоціації міст України.
 
Участь у заході взяли представники десяти українських громад, які стали переможцями Програми місцевих ініціатив та отримують безпосередню експертну та фінансову підтримку у впровадженні місцевих ініціатив у сфері демократичних інновацій, відкритого врядування та захисту прав людини на місцевому рівні в рамках проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні».  

Матьє Морі підкреслив важливість збереження досягнень реформи з децентралізації, яка позитивно вплинула на спроможність громад та навіть під час війни, підвищення обізнаності мерів щодо прав людини та дотримання принципів відкритого врядування.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, подякував громадам за участь у Програмі та Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи за співпрацю та постійну підтримку місцевого самоврядування. 

«Навіть під  час війни Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи допомагає впроваджувати стандарти Хартії місцевого самоврядування в Україні, спільно з Асоціацією міст України залучає громади до реалізації принципів відкритого врядування на місцевому рівні, в тому числі через участь в міжнародній Ініціативі «Партнерство  «Відкритий Уряд – Місцевий рівень» ( OGP-Local)  та практик відкритого врядування», - зазначив Олександр Слобожан.

Світлана Грищенко, керівниця проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні» Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи,  подякувала громадам за бажання впроваджувати принципи відкритого урядування та запросила поділитися досягнутими результатами. 
 
Власні проєкти під час семінару презентували:

Білгород-Дністровська міська громада, Одеська область 
Ольга Полінгер, начальниця відділу з питань туризму та міжнародних відносин департаменту економіки та розвитку інфраструктури Білгород-Дністровської міської ради, представила проєкт «Створення міського центру громадських прав», метою якого є підвищення забезпеченості прав мешканців громади.

Більшівцівська селищна громада, Івано-Франківська область 
Марія Бойчук, заступниця міського голови, розповіла про проєкт «Відкритий доступ: Більшівцівська громада», яким передбачається покращення умов відкритості громади шляхом вдосконалення каналів комунікації та збільшення кількості інструментів відкритого врядування як передумови для розвитку демократії участі та створення прозорого, надійного та ефективного місцевого самоврядування.

Дунаєвецька міська громада, Хмельницька область 
Олена Отрубчак, голова ГО «Асоціація жінок Дунаєвеччини», презентувала проєкт «Центр спільнотворення «АNTHILL» щодо облаштування доступного простору для допомоги мешканцям громади у створенні нових соціальних зв’язків та покращення їх громадянської активності через проведення заходів з інтеграції внутрішньо переміщених осіб, дозвілля дітей та дорослих.

Звягельська міська громада, Житомирська область
Ірина Гудзь, заступниця міського голови, ознайомила присутніх з проєктом «Активна громада – сталість розвитку сільських територій «Молодіжний простір – Молодь діє», яким впроваджується цілий ряд ініціатив у громаді у сфері відкритого врядування та захисту прав людини.
 
Кам’янець-Подільська міська громада, Хмельницька область
Ірина Михайлова, начальниця відділу інвестицій та економічної діяльності виконавчого комітету Кам’янець-Подільської  міської ради, презентувала проєкт «Від сторінок книг до творів інновацій», яким планується перетворення частини муніципальної бібліотеки імені Костя Солухина інноваційний простір для відкритого діалогу між громадянами та представниками влади у Кам'янці-Подільському.
 
Київська міська громада
Костянтин Бойко, начальник відділу з питань розвитку місцевого самоврядування та цифрової трансформації секретаріату Київської міської ради, презентував проєкт«Центр залучення молоді та ВПО до місцевих ініціатив», в результаті реалізації якого буде створено простір для проведення просвітницьких та освітніх заходів  для молоді, жінок та ВПО із залученням студентів і школярів.

Полтавська міська громада
Ольга Величко, заступниця міського голови, розповіла про реалізацію проєкту«Ветеранський центр», яким передбачається створення простору для спілкування, психологічної та юридичної підтримки, тренінгів та професійної освіти, соціальної інтеграції та культурних заходів ветеранів та їхніх сімей. 

Тернопільська міська громада
Мар’яна Зварич, заступниця міського голови, представила проєкт «е-Тернопіль – відкрите врядування», у результаті реалізації якого буде створена інформаційна платформа для мешканців міста.
 
Шполянська міська громада, Черкаська область 
Вікторія Захарчук, начальниця відділу інвестицій та соціально-економічного розвитку виконавчого комітету Шполянської міської ради, повідомила про стан реалізації проєкту «Місцева ініціатива «ШКОЛА СОЛІДАРНОСТІ: публічне державне врядування». Проєкт передбачає створення механізмів для ознайомлення жінок-переселенок і молоді Шполянської громади з їхніми правами та можливостями відкритого врядування, створення  осередку з можливостями для комунікації, розвитку та навчання, а також співпраці з органами місцевого самоврядування шляхом проведення освітніх заходів для цільових груп.
 
Фастівська міська громада, Київська область 
Тетяна Авксентюк, начальниця відділу з питань інформаційного забезпечення та по роботі із ЗМІ виконавчого комітету Фастівської міської ради, зазначила про проєкт «Створення громади майбутнього: ефективне самоврядування без корупції», метою якого є зміцнення механізму інституційної спроможності для запобігання корупції на всіх рівнях в громаді та забезпечення прозорості процесів післявоєнного відновлення шляхом створення чат-боту Антикор та Антикорупційного кодексу. 

Чат-бот «Антикор Фастівської міської громади»  під час семінару офіційно запустив Матьє Морі.

 
Сергій Карелін, Інна Скляр та Юлія Борзовець, консультанти Програми місцевих ініціатив, обговорили з громадами питання змін, які виникають в процесі реалізації проєктів, важливість комунікації з широким колом зацікавлених сторін, а також фінансові питання. 

Олег Музиченко, координатор проєкту «Посилення багаторівневого врядування, демократії та прав людини на місцевому рівні в Україні», та Веронік Бертоль, доповідачка з питань молоді Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи, обговорили питання залучення громадян, зокрема молоді, до впровадження місцевих ініціатив в процесі відновлення та відбудови.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)