11 / Липень, 2024

10 липня 2024 року відбулась інформаційна сесія щодо налагодження міжнародного партнерства та співпраці для місцевого економічного розвитку, в якій взяли участь представники муніципалітету Єлгава (Латвія) і латвійського бізнесу.

З вітальним словом виступили:

Марта Вебере, представниця муніципалітету Єлгава, подякувала за організацію заходу, зазначивши, що до зустрічі долучилися представники латвійського бізнесу, які мають унікальні бізнес-напрацювання і готові поділитися своїм досвідом.

Валерія Колесніченко, проєктна координаторка, GIZ, привітала учасників зустрічі та акцентувала увагу на зміцненні взаємозв’язків між муніципалітетами та бізнесом. Така співпраця має дати позитивні результати як для української, так і для латвійської сторони.

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», Асоціація міст України, висловила впевненість у подальшій спільній продуктивній роботі, яка сприятиме розвитку як українських, так і латвійських громад.

До обговорення подальшої співпраці долучилися:

Агіта Блума, приватна підприємиця Єлгави, розповіла про виготовлення сирів за французькою технологією, що стало сімейною справою з 2018 року та наразі поєднується з основним заняттям. Також вона зазначила, що процес створення крафтових сирів повністю відповідає усім стандартам.

Ердарс Малкалнс, приватний підприємець Єлгави, поділився досвідом підприємницької діяльності у різних сферах. Зокрема, про заснування компанії з пошиття етнографічних костюмів. Усі вироби тут виготовляються вручну. Крім того, він розповів про отримання у 2022 році грантового фінансування на реставрацію історичної будівлі. Він також ознайомив учасників з просвітницькою роботою, яку проводить з дітьми і молоддю щодо ознайомлення зі старовинними латвійськими традиціями.

Тарас Малашівський, експерт з питань співпраці бізнесу України та країн ЄС, Асоціація міст України, розповів про цілі проєкту та можливості співпраці. Також він окреслив форми та алгоритм взаємодії підприємців Івано-Франківська та Єлгави: від ідентифікації партнерів і вибору платформи для комунікації до розподілу вигоди, оцінки та оновлення стратегії в разі потреби.

Експерт закцентував увагу на досвіді, яким українські підприємці можуть поділитися з партнерами, а саме:

- впровадження міжнародних грантів;

- створення сприятливого бізнес-клімату;

- створювати якнайкращі умови для ведення підприємницької діяльності та розробляти власні інвестиційні портфоліо;

- підтримка крафтових виробників та інноваційних технологій;

- створення партнерства бізнес-наука-уряд,

- налагодження міжнародних партнерств.

Спікер окремо зупинився на кращих практиках Івано-Франківська у сфері місцевого економічного розвитку та запитах громади.

Тарас Малашівський також представив підприємства Івано-Франківщини, що беруть участь у проєкті, зокрема з виробництва та проєктування одягу, шкіряних виробів, переробки технічної коноплі та організації форумів, фестивалів тощо.

Загалом, налагодження міжнародного партнерства сприяє створенню кращих умов для ведення підприємницької діяльності, стимулює процес розробки детальних проєктних ідей та пошук джерел їхнього фінансування, допомагає розвивати місцевий бізнес та покращує економічний мікроклімат громад.

За результатом зустрічі прийнято спільне рішення щодо планування візиту представників українського бізнесу до Єлгави з метою обміну досвідом.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)