15 / Липень, 2024

12 липня 2024 року відбулася двостороння онлайн-зустріч представників Славутської міської громади, Хмельницька область, та муніципалітету Любартів (Польща).

До зустрічі долучилися представники муніципалітетів Славути та Любартів, Асоціації польських міст, Асоціації міст України.

Василь Сидор, Славутський міський голова, привітав усіх учасників та висловив подяку за організацію зустрічі. Він коротко розповів про очолювану ним громаду.  Славута – наймолодше місто Хмельниччини, що має статус історичного. Відоме з 1617 року. Наразі тут проживає 35 882 чоловік. Місто прийняло 60 тисяч внутрішніх переселенців.

Із першочергових потреб, які необхідно вирішити у найближчі місяці, організація заходів з енергонезалежності – запровадження енергозберігаючих та енергоефективних технологій. Зокрема, встановлення відновлювальних джерел енергії (сонячних батарей), когенереційних установок. Для реалізації цих проєктів необхідне залучення інвестицій.  Тож, він сподівається, що представники муніципалітету Любартів поділяться своїм досвідом з цих питань.

Іванна Холод, начальниця відділу стратегічного розвитку, Славутська міська рада, презентувала економічний потенціал міста. Вона зазначила, що на території громади працює 139 підприємств, а також технологічний парк. Основу промисловості складає переробна галузь, ведеться активна експортна діяльність.  Розроблена детальна стратегія розвитку громади до 2028 року.

Кжиштоф Пасьнік, бургомістр міста Любартів, привітав учасників зустрічі і висловив готовність прийняти українську делегацію в Польщі, аби наглядно показати та розповісти про усі напрацювання у частині запровадження альтернативних джерел енергії. Крім того, він зазначив, що польська сторона готова до культурних, освітніх, спортивних та молодіжних обмінів.  

Пьотр Туровський, керуючий справами, відділ стратегії, розвитку та зовнішніх фондів, зазначив, що у їхньому місті напрацьований значний досвід співпраці зі світовими фондами, які були залучені до фінансування проєктів з розвитку енергонезалежності. Скажімо, очисні споруди міста оснащені альтернативним джерелами енергії. Зараз робота зосереджена у частині запровадження відновлювальної енергії. Він запропонував українській стороні систематизувати і надіслати перелік найбільш актуальних питань для опрацювання польською стороною. А також висловив готовність вже у серпні прийняти делегацію із Славути для обміну досвідом та формування спільного плану дій.

Алісія Стахов’як, старша експертка з міжнародної співпраці, Асоціація польських міст, зазначила, що започаткування дружби між Любартовим та Славутою – це черговий крок для розвитку відносин між країнами у мирі та взаєморозумінні. Партнерська співпраця між двома містами має великі перспективи для реалізації спільних планів.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст Українимодераторка заходу, підбиваючи підсумки зустрічі, подякувала за всебічну підтримку, яку Польща надає Україні від самого початку повномасштабного вторгнення росії. Вона також зазначила, що Асоціація міст України готова допомогти в організації візиту представників громади Славути у місто Любартів для налагодження подальшого партнерства та обміну досвідом.

Під час заходу учасники домовилися розпочати співпрацю для посилення стійкого економічного і культурного розвитку громад.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)