05 / Липень, 2024

03 липня 2024 року відбулася двостороння онлайн-зустріч представників Зеленодольської міської громади, Дніпропетровська область, та муніципалітету Со (Франція).

До зустрічі долучилися представники Зеленодольської міської громади, муніципалітету міста Со, Асоціації міст України, Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів.

Дмитро Невеселий, Зеленодольський міський голова, привітав учасників зустрічі та подякував французьким колегам за підтримку і бажання допомогти громаді. Розповідаючи про життя міста, він зазначив, що наразі у місті найбільш гостро стоять три питання:

  • відновлення теплової електростанції, яка була на 80% зруйнована внаслідок атак російських терористів;
  • вирішення проблеми централізованого водопостачання громади;
  • пошук альтернативних джерел енергозабезпечення для облаштування комунальних та адміністративних закладів.

Усі ці проблеми необхідно вирішити до зими, часу залишається обмаль, тому залучення і допомога міжнародних партнерів і європейських інвестицій є надзвичайно актуальними.

Крістіан Ланкренон, муніципальний радник з європейських та міжнародних питань, висловив слова підтримки українському народу та запевнив у готовності кооперувати зусилля для надання допомоги Зеленодольській громаді. Він розповів про створення вебсайту, на якому з власної ініціативи та за підтримки мера міста Со, розміщуватиме інформацію про життя в Україні і, зокрема у Зеленодольську, та розповідатиме про потреби громади. З допомогою цього сайту планується залучити більше донатів, які будуть спрямовані на допомогу місту-побратиму.

Наталі Давід, офіцерка з європейських та міжнародних питань, запропонувала організувати в місті Со фотовиставку про Зеленодольськ. Також вона висловила ініціативу прийняти на реабілітацію та відпочинок українських дітей. Французька сторона опрацює формат прийому і найближчим часом надасть кілька можливих варіантів.

Філіп Таррісон, директор центру обмінів та європейських партнерств, AFCCRE, схвалив проактивну позицію колег щодо організації поїздки у  Со дітей із Зеленодольська та запевнив у наданні всебічної підтримки українській стороні у вирішенні цього питання.

Ольга Цицюра, секретарка Зеленодольської міської ради, підтримала усі пропозиції, ініційовані французькою стороною. Вона висловила готовність надати необхідні фотодокументи про кричущі факти агресії рф на території їхньої громади для організації виставки, а також провести оперативну підготовчу роботу для поїздки дітей на відпочинок у місто Со.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, модераторка заходу, підбиваючи підсумки зустрічі, зазначила, що Асоціація міст України має напрацьований досвід у частині організації поїдок українських дітей на відпочинок та реабілітацію у країни Євросоюзу, тож готова надати консультативну допомогу.

Вона також запропонувала розглянути текст Меморандуму про співпрацю для подальшого спільного опрацювання, ухвалення, підписання і отримала підтримку французької сторони.

Партнерські відносини двох муніципалітетів є системними:

02 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч представників Зеленодольської міської громади, Дніпропетровська область, та муніципалітету Со (Франція).

01-05 липня 2023 року представники Зеленодольської громади у складі делегації Асоціації міст України відвідали французькі муніципалітети-партнери з навчальним візитом.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)