17 / Липень, 2023

01-05 липня 2023 року делегація Асоціації міст України з представництвом трьох українських громад відвідала французькі муніципалітети-партнери з навчальним візитом.

Візит був організований Асоціацією міст України (АМУ), Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) та Французькою асоціацією Ради європейських муніципалітетів та регіонів у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми "U-LEAD з Європою".

 

До складу делегації Асоціації міст України ввійшли:

Леся Міхно - в.о. Апостолівського міського голови, секретар міської ради, та Віктор Міленін - начальник управління інвестиційної діяльності та соціально-економічного розвитку виконавчого комітету,

Наталія Чижевська - заступник Коростенського міського голови, та Аліна Семененко - керівник відділу управління проектами та інвестиціями (Житомирська область),

Ольга Цицюра - секретар Зеленодольської міської ради, та Тетяна Постна - головний спеціаліст з економічних питань виконавчого комітету (Дніпропетровська область),

Наталія Лазаренко - менеджер з міжнародного співробітництва Асоціації міст України.

Навчальний візит став продовженням двосторонніх перемовин, які відбулися напередодні між представниками муніципалітетів: Апостолове–Ла-Рошель, Зеленодольськ–Со, Коростень–Бурж.

Метою візиту став обмін досвідом між українськими та французькими муніципалітетами щодо відновлення зруйнованої житлової та комунальної інфраструктури, насамперед, об’єктів водопостачання та водовідведення, теплопостачання за інноваційними технологіями, впровадження заходів з енергоефективності та використання відновлювальної енергії.

Форумом солідарності в підтримку України у м. Іссі-де-Муліно розпочалась офіційна частина навчального візиту представників українських громад до Франції. У його роботі взяли участь:

Андре Сантіні - мер міста Іссі-де-Муліно,

Філіп Лоран, мер міста Со, віце-президент Асоціації мерів Франції (AMF) і президент Вищої ради територіальної громадської служби (CSFPT),

Сільві Геррі Газо - віце-президентка Агломерації Ла-Рошель,

Ян Галут, очільник муніципалітету Бурж,

Вадим Омельченко, Надзвичайний і Повноважний Посол України у Французькій Республіці,

Андрій Поравський, директор Асоціації польських міст.

Модератором Форуму виступив Крістоф Шаю, виконавчий директор Французької асоціації Ради європейських муніципалітетів та регіонів.

Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України, з вітальною промовою до учасників форуму звернувся у відео-форматі.

 

Вадим Омельченко підтвердив суттєві результати співпраці між Францією та Україною на різних рівнях, відзначив успіх Двосторонньої конференції з питань стійкості та відновлення України, організованої французьким урядом у грудні 2022 року за участі сотні французьких компаній, і підтвердив їхню зацікавленість у залученні до процесу відновлення України.

Учасники форуму обмінялись досвідом у сферах управління водними ресурсами та їх очищення, інклюзивності муніципалітетів щодо людей з інвалідністю, відновлення муніципальної інфраструктури, психічного здоров'я та реабілітації, побратимства громад Франції та інших країн.

Члени делегації Асоціації міст України розповіли про ситуацію в Україні в цілому та в їхніх громадах зокрема, подякували за допомогу, яку надає Франція, а також закликали французьких колег продовжувати підтримувати Україну задля Перемоги та відновлення.

 

2-4 липня 2023 року представники українських громад відвідали французькі муніципалітети-партнери: Ла-Рошель, Бурж та Со, де безпосередньо обмінялись досвідом та більш детально обговорили роботу над спільними проєктами подальшої співпраці задля відновлення та розвитку українських територіальних громад.

 

Апостолове – Ла-Рошель

  

Леся Міхно, Віктор Міленін, Наталія Лазаренко провели низку зустрічей з керівництвом агломерації Ла-Рошель, представниками громадського сектору, відвідали місцеві водоочисні споруди, інноваційне будівництво школи, квартал соціального житла та ознайомилися з іншими практиками агломерації. Особливу увагу учасників візиту привернув сучасний житловий квартал із впровадженими інноваційними технологіями збереження води, енергії, компостування відходів, використання сонячної енергії, створення «міських городів» і публічного простору для заохочення мешканців до спілкування між собою.

Леся Міхно від імені Апостолівської громади висловила щиру вдячність гостьовій стороні, зазначивши: «Ми вдячні народу та владі Франції за безумовну підтримку і солідарність з Україною!».

 

Зеленодольськ – Со

  

Ольга Цицюра та Тетяна Постна провели зустріч з представниками муніципалітету Со на чолі з Філіпом Лораном, мером міста, віце-президентом Асоціації мерів Франції (AMF) і президентом Вищої ради територіальної громадської служби (CSFPT).

Представники Зеленодольської громади презентували нагальний проєкт створення альтернативної системи водозабезпечення, адже внаслідок руйнацію російськими військовими дамби Каховської ГЕС нині частина громади залишилася без води. Представники муніципалітету Со погодились докладно вивчити питання задля надання посильної допомоги.

Ольга Цицюра зазначила: «Ми надзвичайно вражені насиченою програмою візиту і змістовними зустрічами, а також відвертою зацікавленістю французької сторони у співпраці. Ми мали змогу познайомитися з кращими практиками місцевого самоврядування Со в сфері забудови і благоустрою, енергоефективності та залучення громадськості до ухвалення стратегічних рішень. Під час візиту ми щохвилинно відчували велику підтримку України в її боротьбі з агресором. «Солідарність» – слово, яке супроводжувало нас під час візиту до Франції».

 

Коростень – Бурж

  

Наталія Чижевська та Аліна Семененко розпочали візит до м. Бурж із зустрічі з мером Яном Галутом, який у березні 2022 року, через повномасштабну російську агресію, став ініціатором допомоги Коростеню. Також було проведено низку перемовин і навчальних відвідин підприємств із надання комунальних послуг, зокрема з очищення води, енергоефективності, вивозу сміття, поводження з безпритульними тваринами. Українці детально ознайомились із особливостями навчального процесу у загальних та професійно-технічному навчальних закладах, які називають французьким Гоґвортсом. Представники Коростеня і Буржа накреслили спільні амбітні плани: Бурж претендує стати Культурною столицею Європи у 2028 році, тож протягом цього періоду заплановано організувати низку спільних культурних заходів європейського масштабу.

Наталія Чижевська зазначила, що вкотре переконалася, відвідавши Францію, що народна дипломатія є ефективним інструментом у боротьбі за інтереси України в процесі її відновлення та військової підтримки з боку європейських партнерів.

Вона навела спільний меседж представників громад-учасниць візиту: «Україна не тільки потребує допомоги, вона - держава, досвід якої дуже цінний для Європи. Адже війна показала, що органи місцевого самоврядування мають досить сильні позиції в кризових ситуаціях».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)