14 / Червень, 2023

13 червня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Коростенської міської територіальної громади (Житомирська область) та муніципалітету Бурж (Франція). Під час зустрічі учасники домовилися розпочати двосторонню співпрацю над спільним проєктом для відновлення та розвитку Коростенської міської територіальної громади.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники U-LEAD з Європою, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Французької асоціації Ради CEMR (AFCCRE), муніципалітетів Коростень та Бурж.

Володимир Москаленко, Коростенський міський голова, презентував Коростенську міську територіальну громаду, де проживає близько 71,5 тис. людей. Основу економіки становлять: гірничодобувна промисловість (декоративний камінь, мармур, вапняк, граніт тощо), деревообробка, підприємства машинобудівної, металургійної, хімічної промисловості тощо.

З початком повномасштабної російської агресії громада була територією проведення бойових дій, зазнала ракетно-бомбових обстрілів з жертвами та руйнуваннями. Майже 56% жителів покинули громаду, 80% із них - жінки з дітьми. Водночас громада прийняла майже 5 тис. внутрішньо переміщених осіб, з них близько 3 тис. залишилися.

Серед пріоритетних проєктів голова назвав: відновлювані джерела енергії (теплові насоси, сонячні панелі у комунальних закладах), використання енергії довкілля для систем опалення або охолодження (тепло- та водопостачання); ефективна система поводження з ПТВ (сортувальна станція, сміттєпереробка, видобуток і використання вторинної сировини); реконструкція корпусу міської лікарні для створення реабілітаційного центру для різних верств населення; будівництво і реконструкція соціального житла для 3 тисяч ВПО.

В.Москаленко наголосив, що Коростенська громада готова поділитися досвідом щодо кризового менеджменту, організації підтримки внутрішньо переміщених осіб, налагодження співпраці з міжнародними організаціями та благодійними фондами, створення територіальної оборони, адаптації та реабілітації внутрішньо переміщених осіб та військовослужбовців, які постраждали внаслідок бойових дій.

Ян Галут, очільник муніципалітету Бурж, презентував  муніципалітет у центральній Франції з населенням понад 66 тисяч. Це транспортний вузол із розгалуженою логістикою і річковим портом. Має розвинене машинобудування (зокрема, авіабудування), інструментальне виробництво, підприємства шкіряної, лісопильної, харчової промисловості.

Муніципалітет з насиченою історією, де чудово збереглася середньовічна архітектура вулиць, будинків, фортифікаційних і культових споруд, пам’ятників і витворів мистецтва є культурним і туристичним центром країни, де проводиться безліч фестивалів, виставок, концертів.

Мета Проєкту: підготовка спільного проєкту громад з розвитку Коростенської міської територіальної громади – проєктної заявки, яка може бути подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування, та якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для розвитку співпраці між громадами, організації навчальних візитів та допомоги в реалізації спільних проєктів громад у майбутньому.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)