21 / Травень, 2020
21 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, голова Представництва ЄС в Україні Матті Маасікас, пані посол Німеччини в Україні Анка Фельдгузен, посол Естонії в Україні Каімо Кууск, посол Польщі в Україні Бартош Ціхоцький та перший секретар Посольства Швеції в Україні Луїз Морсінг перевірили підготовку до відправки в  936 об’єднаних територіальних громад партії медичних засобів для протидії поширенню коронавірусу.
Вантаж медичних засобів, серед яких захисні рукавички, маски, окуляри, безконтактні термометри, респіратори та дезінфікуючі засоби, був придбаний Представництвом ЄС в Україні і буде розподілений серед медичних працівників в 936 об'єднаних територіальних громадах. 
Понад 9 мільйонів громадян України нині проживать в об’єднаних територіальних громадах. Європейські партнери підтримали громади-члени АМУ, які першими зіткнулися з такою глобальною проблемою, якою є пандемія гострої респіраторної хвороби COVID-19, і  вирішення  якої потребувало колосальних витрат, які є непосильними для місцевих бюджетів. 
Підтримка європейських партнерів не лише посилить спроможність громад протистояти вірусу, але й зміцнить зв’язки між Україною та ЄС.

Довідково: 8 квітня ЄС прийняв рішення продовжити підтримку України та надати близько 190 млн. євро. Допомога складатиметься із двох “пакетів”, про перший з яких, у розмірі 80 млн. євро, було оголошено 30 березня. “Перший пакет” допомоги буде спрямовано на підтримку охорони здоров’я, зокрема, придбання медичних засобів та обладнання та зміцнення системи охорони здоров’я (до 12 млн. євро); малого та середнього підприємництва (20 млн. євро, з яких 10 млн. передбачені на мікрокредитування); фермерських господарств (25 млн. євро); вразливих груп населення (2 млн. євро) у співпраці з партнерськими громадськими організаціями. (дані з сайту МЗС)
Територіальні громади України - міста, селища, села, в тому числі  ОТГ, один на один зіткнулися з пандемією ще на початку березня і одразу активно долучилися до протидії поширенню коронавірусу. Місцеве самоврядування, окрім запровадження карантинних заходів, виділяє кошти на підвищення заробітних плат медичних працівників, закупівлю ліків, масок, тестів, обладнання, організовує підвезення медиків на роботу, доставляє продукти харчування для літніх людей і соціально незахищених сімей. АМУ не залишила громади сам на сам з цими проблемами. Все ж таки пандемія – це питання національної безпеки держави. Для її ліквідації необхідна консолідація зусиль усіх зацікавлених сторін для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Водночас, пандемія застала більшість територіальних громад у процесі їх реформування, зокрема, в галузі охорони здоров‘я. Міста, селища, села потребували невідкладної допомоги у протистоянні цій загрозі.
Асоціація міст України вдалася до активних дій і закликала усіх небайдужих допомагати громадам!
► У березні АМУ зібрала та узагальнила потреби територіальних громад у медичному обладнанні, засобах дезінфекції, індивідуального захисту, медичних та витратних матеріалах, лікарських засобах. Відповідні переліки були передані в Офіс Президента України.
► Наприкінці березня Голова АМУ мер Києва Віталій Кличко АМУ звернувя до Ради донорів з питань децентралізації в Україні із проханням надати допомогу територіальним громадам у боротьбі з COVID-19, надіславши узагальнені потреби відповідних територіальних громад. Лист Голови АМУ
► Також АМУ звернулася листом до Програми для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» з проханням підтримати громади, утворені шляхом обєднання/ приєднання, для запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, зокрема захисту медичних працівників та населення від неї. 
► Асоціація міст України звернулася до Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України В.Пристайка із проханням посприяти органам місцевого самоврядування України в протидії світовій пандемії COVID-19.  АМУ  сподівається на сприяння та підтримку Офісу Віце-прем'єр-міністра України з європейської та євроатлантичної інтеграції у налагодженні комунікації з міжнародними партнерами та організаціями, які готові надавати допомогу, включаючи гуманітарну, фінансову та матеріально-технічну для підтримки всіх територіальних громад у протистоянні коронавірусній пандемії з можливістю забезпечення визначених ними потреб.
Асоціація міст України переконана, що завдяки об’єднанню зусиль громад, влади, бізнесу у нашій країні будуть подолані усі виклики та загрози, пов’язані з поширенням небезпечної хвороби.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)