25 липня Міністерство охорони здоров’я України підписало наказ, який від 1 січня 2018 року зобов’язує заклади охорони здоров'я звітувати за зібрані благодійні внески з фізичних та юридичних осіб.

Уряд прийняв рішення щодо реалізації з 1 липня 2017 р. пілотного проекту щодо зміни механізму фінансування надання медичної допомоги у 4 підвідомчих установах Національної академії медичних наук. Зокрема, проект буде запроваджено у Національному інституті серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова, Інституті кардіології імені академіка М. Д. Стражеска, Інституті нейрохірургії імені А. П. Ромоданова, Національному інституті хірургії і трансплантології імені О. О. Шалімова.

1 липня 2017 року набула чинності постанова КМУ від 16 березня 2017 р. № 180 «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України», якою у новій редакції було затверджено Національний перелік основних лікарських засобів.

До переліку включили якісні та безпечні лікарські засоби з доведеною ефективністю, необхідні для забезпечення першочергових потреб медичної допомоги населенню в закладах охорони здоров'я для лікування за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

12 липня 2017 року Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров’я  продовжив опрацьовувати поправки, надані народними депутатами до другого читання законопроекту № 6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». 11 липня Комітет на своєму засіданні опрацював 50 правок до законопроекту. Загалом, робочою групою з підготовки законопроекту до другого читання при Комітеті враховано 396 правок з майже 900, що надійшли від народних депутатів.

12 липня Кабінет Міністрів України ухвалив розпорядження "Про перерозподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на придбання ангіографічного обладнання у 2017 році”.

Комітет Верховної Ради України з питань охорони здоров'я на своєму засіданні 20 червня 2017 року  прийняв рішення про утворення робочої групи з підготовки до другого читання проекту Закону України про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів (р. № 6327, доопрацьований) виключно з народних депутатів України – членів Комітету. Співголовами цієї робочої групи обрано народних депутатів України Богомолець О.В. та Березенка С.І.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)