21 / Липень, 2023

Сьогодні Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь у пресконференції, під час якої було презентовано третє щорічне дослідження думки медичних працівників щодо умов праці та реформування сфери медицини в умовах війни. Дослідження спільно проводили Асоціація міст України, Всеукраїнське лікарське товариство (ВУЛТ) та дослідницька компанія “Актив-Груп”.

Також в заході взяли участь:

Андрій Єременко, засновник компанії "Актив-Груп";

Даніель Карабаєв, голова правління Всеукраїнського Лікарського Товариства (ВУЛТ);

Іван Сорока, президент громадської організації "Український Медичний Клуб".

Олександр Слобожан зазначив, про надважливість третього масштабного дослідження для Асоціації міст України (яка об’єднує 1009 муніципалітетів), оскільки саме дослідження та проблематика стосуються як великих, середніх, малих міст, так і сільських та селищних території.

«Згідно з результатами дослідження, більше 46% респондентів оцінюють позитивно і як ефективну роботу саме місцевої влади в сфері охорони здоров’я.

67,4% респондентів засвідчують про наявність укриттів, - ми розуміємо, що це, в більшості випадків, видатки з місцевих бюджетів на облаштування та підготовку або видатки самих закладів.

10% наших закладів охорони здоров’я, які знаходяться в сфері муніципальної влади – зруйновані. Відновлення цих закладів потребують значних витрат. Якщо з укриттями, це можна перекрити ще власними коштами місцевих бюджетів або власними надходженнями цих установ, то, відповідно, повне комплексне відновлення потребуватиме спеціальної централізованої фінансової підтримки з Держбюджету», - розповів Олександр Слобожан.

Підбиваючи підсумки, О. Слобожан  -  на питання покриття дефіциту державного фінансування закладів охорони здоров'я, у 2022 році на галузь охорони здоров’я місцеві бюджети виділили на закриття дефіциту бюджету галузі 28,9 млрд грн., зокрема:

- 18,6 млрд грн – прямі витрати на покриття дефіциту оплати  праці медпрацівників,

- 8,9 млрд грн – на комунальні послуги, енергоносії.

Лише 22% респондентів говорять, що всі витрати покриваються договорами НСЗУ (Національна служба здоров'я України).

«Якщо підсумовувати всі ці речі, то можна підвести риску про те, що в умовах зруйнованої інфраструктури, в умовах необхідності додаткових видатків, яких раніше не було – облаштування укриттів, в умовах змін в навантажені кадрів, в зменшенні кадрового забезпечення, в залучені кадрів до безпосередньої участі в обороні України – в цих умовах працює зараз медична галузь, медичні працівники», - зауважив О. Слобожан.

Він наголосив на важливості проведення якісних змін щодо оплати праці, умов праці і матеріально-технічного забезпечення закладів медичної галузі. Окремо висловив велику вдячність всім міжнародним та українським благодійним організаціям, які підтримують медичну галузь та українських медичних працівників.

З результатами дослідження можна ознайомитись тут.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)