17 / Липень, 2020

Уряд розширив перелік закладів, які можуть проводити трансплантацію органів, а саме 12 медзакладів, 9 із яких спеціалізуються на органній трансплантації, а ще 3 – на трансплантації кісткового мозку. Це важливий крок на шляху розвитку трансплантації в Україні, який дозволить проводити пересадку органів всередині держави, а не їхати за кордон. Постановою Кабінету Міністрів України від 18 грудня 2019 р. №1083 затверджено перелік послуг та тарифів на послуги з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, які надаються учасниками пілотного проекту щодо зміни механізму фінансового забезпечення оперативного лікування з трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів. Також цим урядовим актом оновлено перелік заклади охорони здоров’я і наукові установи, які уклали з Міністерством охорони здоров’я договір про медичне обслуговування населення з надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги методом трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів, серед яких  наприклад комунальне некомерційне підприємство Ковельське міськрайонне територіальне медичне об'єднання Ковельської міської ради Волинської області, м. Ковель.
Вперше передбачається фінансування алогенної трансплантації кісткового мозку від неродинного донора, у тому числі отримання донорського матеріалу з «Всесвітньої асоціації донорів кісткового мозку».  Цей вид трансплантації один із ключових, для проведення якого направляють на лікування за кордон. Вартість такої процедури за кордоном перевищує таку вартість в України в десятки разів З кожним роком збільшуються видатки з державного бюджету для направлення на лікування за кордон. Так, у 2019 році на цю мету  було виділено майже 1 мільярд гривень. 
Держава і в цьому році виділено близько 1 млрд гривень на направлення громадян на лікування за кордон.  Прийняття Закону України «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людини»  є прогресивним кроком, але головне для пацієнтів, щоб цей закон дійсно запрацював. В  Україні тисячі осіб, які потребують трансплантації. Лише декілька сотень може виїхати на лікування за кордон за державні кошти.
Проведення трасплантації органів та інших анатомічних матеріалів в країні дозволить спрямувати кошти на розвиток цього напрямку. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)