22 / Листопад, 2018
22 листопада Верховна Рада України ухвалила зміни до Бюджетного кодексу України (№9084). За відповідне рішення проголосувало 243 народні депутати України. Зокрема, внесено зміни до статті 64 Бюджетного кодексу, якими передбачено, що адміністративні штрафи та інші штрафні санкції, що накладаються виконавчими органами місцевих рад, зараховуються до відповідних місцевих бюджетів. Зазначені зміни вступають в силу з 1 січня.
Тобто, штрафи за порушення законодавства про працю, накладені виконавчими органами міських рад міст обласного значення та рад об’єднаних територіальних громад, зараховуватимуться до відповідних бюджетів місцевого самоврядування.
Органи місцевого самоврядування в межах своєї компетенції відповідно до ст.34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" та ст.265 Кодексу законів про працю України накладають штрафи у разі:
  1. фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту), оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємстві, та виплати заробітної плати (винагороди) без нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та податків;
  2. порушення встановлених строків виплати заробітної плати працівникам, інших виплат, передбачених законодавством про працю, більш як за один місяць, виплата їх не в повному обсязі;
  3. недотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці;
  4. недопущення до проведення перевірки з питань додержання законодавства про працю, створення перешкод у її проведенні.
Зазначені зміни були внесені та прийняті завдяки діям Асоціації міст України. Ці зміни також підтримали Комітет ВРУ з питань бюджету, Міністерство фінансів України та Міністерство соціальної політики України. Завдяки цим змінам штрафи за порушення містобудівної діяльності також зараховуватимуться до місцевих бюджетів.
Питання щодо зарахування штрафів за порушення законодавства про працю до місцевих бюджетів порушували органи місцевого самоврядування також на Дні Діалогу з владою, який організовувала Асоціація міст України 24-25 вересня в Тернополі.
 
Нагадаємо, що Асоціація міст України спільно з Державною службою України з питань праці видала методичний посібник «Здійснення органами місцевого самоврядування контролю за додержанням законодавства про працю» (завантажити). Видання покликане допомогти органам місцевого самоврядування підвищити ефективність діяльності у сферах контролю за додержанням законодавства про працю, урегулювання ситуації щодо конкурентних умов малого та середнього підприємництва, «детінізації» зайнятості та збільшення надходжень до місцевих бюджетів.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)