У регіонах розгорнуто роботу щодо організації забезпечення санаторно-курортним лікуванням осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за новим порядком оплати послуг. У Мінсоцполітикиповідомили, що перші 117 громадян з цієї категорії вже повернулися із санаторіїв, ще 272 особи у  даний час перебувають на оздоровленні – причому у закладах, які вони самі обрали - залежно від власних потреб та пріоритетів.
Сьогодні Кабмін на своєму засідання прийняв декілька нормативних актів, які мають вплив на місцеве самоврядування у сфері соціального захисту населення.
 
- Порядок створення та діяльності сім'ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім'ї патронатного вихователя;
- Типовий договір про патронат над дитиною;
Кабінет міністрів України на своєму засіданні 16.03.2017 прийняв розпорядження «Про розподіл субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих осіб, визначених абзацами 5—8 пункту 1 статті 10, а також для осіб з інвалідністю І—II групи, визначених пунктами 11—14 частини другої статті 7 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захистуˮ, та осіб, які втратили функціональні можливості нижніх кінцівок, інвалідність яких настала внаслідок поранення, контузії,
10 березня 2017 року Міністерство соціальної політики та Державне агентство з питань електронного урядування презентували нову електронну послугу у сфері соціального захисту – призначення допомоги при народжені дитини.
Досі документи для призначення допомоги можна було подати лише у паперовій формі. У 2016 році близько 400 тис. українців для цього особисто відвідали органи соціального захисту населення, витрачаючи на це  свій час.
 
До Асоціації міст України звернулись органи місцевого самоварядування щодо права безоплатного проїзду ветеранів праці та осіб з ІІІ групою інвалідності за умови впровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду в міському пасажирському та приміському транспорті.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)