30 / Жовтень, 2018
24-25 вересня  2018 року у Тернополі проходив щорічний  День Діалогу з владою в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС).
На цьогорічному Дні Діалогу обговорювалися результати та виклики реформи місцевого самоврядування, бюджетного забезпечення територіальних громад. Зокрема щодо недостатніх обсягів медичної субвенцій.  Розподіл областями між місцевими бюджетами додаткової дотації на здійснення переданих видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я розцінено як нерівномірний, необ’єктивний та упереджений. Коштів місцевих бюджетів не вистачає і для виконання інших переданих державою у 2016-2018 роках повноважень. 
У ході Панельних  дискусій обговорювалися питання бюджетного забезпечення територіальних громад у призмі секторальних реформ. Від Міністерства охорони здоров’я на питання мерів відповідав Заступник  Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.
Асоціація міст України надіслала Прем’єр-міністру України Володимиру Гройсману проблемні питання органів місцевого самоврядування, зібрані в рамках підготовки до Дня Діалогу з владою. Загалом перелік містить 164 проблемних питання та пропозиції з їх вирішення за різнми сферами діяльності органів місцевого самоврядування, у тому числі 14 з них за напрямком "Охорона здоров’я".  З питаннями можна ознайомитися тут.  Міністерство охорони здоров’я опрацювало питання та надіслало АМУ інформацію щодо їх вирішення  або пропозиції стосовно розв’язання. З відповідями Міністерства можна ознайомитися в таблиці з відповідними проблемними питаннями від ОМС.
За підсумками  учасники Дня діалогу з владою прийняли  Звернення Асоціації міст України до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України із дорученням Виконавчій дирекції АМУ доопрацювати документ з урахуванням висловлених учасниками пропозицій.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)