13 / Лютий, 2019
Асоціація міст України звернулася до Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо фінансового забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах. Звернення схвалило Правління АМУ на засіданні 4 лютого 2019 року.
У Державному бюджеті на 2019 рік передбачено субвенцію на утримання автошляхів загального користування у розмірі 14,7 млрд грн. Відповідно до Бюджетного кодексу України кошти цієї субвенції можуть спрямовуватися на дороги комунальної власності у розмірі не більше 20% загального обсягу субвенції. Однак у 2018 році розподіл цих коштів був несправедливим – у восьми областях взагалі не виділено фінансування на вулиці і дороги населених пунктів, а в шести – розмір субвенції не перебільшував 10%.
Асоціація міст України наполягає на прийнятті Урядом рішення щодо системного та формульного розподілу 20% цієї субвенції на будівництво, реконструкцію, ремонт і утримання вулиць і доріг комунальної власності.
 
Звернення (завантажити)
 
Нагадаємо, АМУ пропонувала у Держбюджеті на 2019 рік спрямувати 20% коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах безпосередньо до бюджетів міст обласного значення та ОТГ за принципом протяжності доріг.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)