01 / Жовтень, 2018
1 жовтня відбулось спільне засідання підкомітетів з питань місцевих бюджетів та з питань бюджетної підтримки регіонального розвитку парламентського Комітету з питань бюджету щодо врахованих у законопроекті обсягів міжбюджетних трансфертів та інших питань формування місцевих бюджетів. Позицію АМУ на засіданні представляв Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан.
Нагадаємо, бюджетні консультації проводяться відповідно до Закону України «Про асоціації органів місцевого самоврядування». У консультаціях взяли участь представники міст: Славутьский міський голова Василь Сидор, Балстький міський голова Сергій Мазур, директор Департаменту фінансів КМДА Володимир Репік, начальник фінансового управління Балтської міської ради Леся Паламарчук
  
В обговоренні пропозицій також взяли участь представники міністерств та державних структур: Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, перший заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ В’ячеслав Негода, перший заступник Міністра соціальної політики Ольга Крентовська, заступник Міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, заступник Міністра фінансів Юрій Джигир, в.о. заступника голови Державного агентства автомобільних доріг України Олександр Харченко, заступник Голови Державної аудиторської служби України Галина Вашека, заступник Голови Рахункової палати Андрій Майснер.
Разом з головою підкомітету з питань місцевих бюджетів Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, головою Міжфракційного депутатського об’єднання «За розвиток місцевого самоврядування» Іваном Куліченком та заступником голови Комітету,  заступником голови Міжфракційного депутатського об’єднання Сергієм Мельником учасники засідання обговорили пропозиції АМУ до державного бюджету на 2019 рік. Під час консультацій Асоціація міст України висловила такі основні зауваження та пропозиції:
- збільшити обсяг освітньої субвенції шляхом перерозподілу додаткової дотації на освіту і медицину та змінити коефіцієнти у формулі розподілу субвенції. Міністр освіти Лілія Гриневич повідомила, що для реалізації пропозиції Міністерство потребує додатково 5,4 млрд грн
  
- збільшити обсяг медичної субвенції на вторинну медичну допомогу шляхом перерозподілу додаткової дотації на освіту і медицину та виділити 1,7 млрд грн для інсулінозалежних пацієнтів та громадян, що потребують гемодіалізу. МОЗ підтримав пропозицію.
- спрямувати 20% коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансове забезпечення будівництва, реконструкції, ремонту і утримання автомобільних доріг загального користування місцевого значення, вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах безпосередньо до бюджетів міст обласного значення та ОТГ за принципом протяжності доріг. Укравтодор підтримав пропозицію АМУ та зазначив, що треба враховувати не лише протяжність доріг, а й відповідність Державній цільовій економічній програмі розвитку автомобільних доріг загального користування державного значення на 2018-2022 роки
- передбачити 19,0 млрд грн субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці між фактичною вартістю теплової енергії, послуг з централізованого опалення, постачання гарячої води, централізованого водопостачання та водовідведення, постачання холодної води та водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), що вироблялися, транспортувалися та постачалися населенню, бюджетним установам і організаціям та/або іншим підприємствам теплопостачання, централізованого питного водопостачання та водовідведення, які надають такі послуги, та тарифами, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи місцевого самоврядування (Мінрегіон підтверджує бюджетний запит на 3,3 млрд грн субвенції)
- визначити обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зони спостереження у сумі 0,426 мільярда гривень
- Передбачити субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам на формування інфраструктури об'єднаних територіальних громад в обсязі 4,5 млрд грн. Мінрегіон підтимав пропозицію.
  
Також Виконавчий директор АМУ О. Слобожан озвучив пропозицію змін до Бюджетного кодексу України, яка виникла внаслідок приєднання населених пунктів до міст обласного значення:
- У нас сьогодні 10 міст обласного значення вже приєднали до себе окремі сільські території. Тому ми просимо в Бюджетному кодексі зробити для них виключення, щоб вони були визнані спроможними, рахувались як міста обласного значення і отримали всі відповідні розрахунки.
Бюджетний комітет заслухав пропозиції АМУ, доопрацює питання, які потребують узгодження, після чого винесе пропозиції для формування державного бюджету на 2019 рік.
Пропозиції АМУ (завантажити)
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)