06 / Лютий, 2020
Станом ранок 6 лютого 2020 року:
- зареєстровано 28 262 (+3757 - + 15%) підтверджених випадків захворювання;
-  565 (+72) випадків смерті (1 в Гонконзі);
- важких випадків близько 20.0%;
- в 26 країнах світу - 242 випадків (1 смерть).
 На сьогодні встановлено, що:
- середня тривалість інкубаційного періоду становить 5,2 дні (4,1-7 днів), але інколи поява симптомів може бути через 14 днів;
- стійкість вірусу в навколишньому середовищі - до 5 днів при сприятливих для вірусу умовах;
 
 Передача вірусу від людини до людини швидше за все, поширюється з наступних причин:
• повітря при кашлі та чханні;
• близький особистий контакт, такий як дотик або рукостискання;
• дотик до об'єкта або поверхні з вірусом, потім дотик до рота, носа або очей перед миттям рук;
• в рідкісних випадках фекально-оральний шлях передачі інфекції.
 
Ключові питання, які повинні враховуватися  в галузі охорони здоров'я:
Комітет з питань надзвичайних ситуацій ВООЗ зробив рекомендації: «раціональні заходи громадського здоров'я, повний обмін даних, посилений нагляд в Китаї і активне спостереження, раннє виявлення, управління ізоляцією випадку,  відстеження контактів і профілактика» по всьому світу. Відзначаючи, що в конкретних випадках може бути виправданим тимчасове обмеження пересування.
В цілому Комітет пояснив, що обмеження пересування, ймовірно, буде не тільки неефективним, а й контрпродуктивним, перериваючи допомогу і завдаючи шкоди економіці, пропонуючи один стандарт для Китаю і інший для решти світу.
Яка найкраща стратегія охорони громадського здоров'я?
Відповідь полягає в тому, що необхідним є посилення традиційних заходів охорони громадського здоров'я, в тому числі тих, які сприяють поліпшенню громадської гігієни, таких як миття рук, інформація про здоров'я, щоб звернутися до лікаря при появі симптомів і уникнути зараження інших. Також методичне спостереження і розслідування контактів мають вирішальне значення.
Ці заходи громадського здоров'я взяли під контроль інші епідемії коронавірусу, такі як SARS і MERS. Крім цих заходів реагування, вкрай важливо, щоб міжнародне співтовариство зосередилося на забезпеченні готовності і запобігання. 2019-nCoV не буде останнім новою інфекцією, яка вплине в усьому світі.  Це дешевше і ефективніше готувати заздалегідь, особливо з сильними можливостями системи охорони здоров'я, які необхідні відповідно до Міжнародних медико-санітарних правил (ММСП). Крім вимог ММСП, ключовими елементами системи охорони здоров'я є наявність кваліфікованих працівникив охорони здоров'я, установ та іншої інфраструктури і необхідних засобів для ефективного реагування на спалахи.
Урядом прийнято розпорядження 03 лютого №93-р "Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV". Цим актом утворено оперативний штаб з питань запобігання занесенню та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV та затверджено Національний план протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік.
ВООЗ розмістив на сайті цілий пакет рекомендацій стосовно профілактики, та діакностики коронаровірусу для медичних працівників, а також першочергові заходи для населення тут. Пам'ятайте, що дотримуватись засобів профілактики завжди краще, ніж реагування після того, як спалах вийде з-під контролю.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Міністерство охорони здоровя прийняло наказ 20 лютого 2020 року №292 стосовно заходів з недопущення занесення та поширення на території України випадків захворювань, спричинених новим коронавірусом, виявленим у місті Ухань (Китай). 
 
 
Аналітичний центр АМУ
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)