01 / Листопад, 2019
1 листопада у Кременчуці другий день працює Секція АМУ з питань охорони здоров’я. Захід організовано в рамках проєкту ПУЛЬС, який реалізує АМУ за підтримки USAID.
Як зазначила аналітик АМУ Світлана Осташко, на сьогоднішній день Полтавська область є єдиною в Україні, де в рамках пілотного проекту щодо трансформації медичної галузі здійснюється реформування за напрямом амбулаторної та стаціонарної допомоги вторинної ланки.  
Під час другого дня роботи Секції АМУ медичні експерти з різних регіонів України отримали можливість ознайомитися з роботою відділень КНМП «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька», з досвідом роботи одного з найперших комунальних медичних підприємств України - лікарні «Придніпровська», а також досвідом  одного з найбільших ЦПМСД в Україні - «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 3» м. Кременчука.
Заступник міського голови Ольга Усанова презентувала медичним експертам медичні програми Кременчука, які фінансуються за рахунок коштів міського бюджету. Вона відмітила, що однією з перших програм, яка розпочалася впроваджуватися в місті, була програма «Пологові сертифікати». Ці сертифікати передбачають  повне медичне обслуговування зареєстрованих у Кременчуці вагітних жінок  під час вагітності та  включаючи  пологи. На ці цілі спрямовуються кошти міського бюджету.
  
Наступною стала програма  «Стоп Інфаркт», яка теж спрямована на захист кременчужан від серцевої недуги. За кілька років від початку дії завдяки цій програмі кременчуцьким кардіологам вдалося втричі зменшити показники смертності від інфарктів. У рамках програми для жителів міста на безоплатній основі проводять коронографію та стентування артерії. Разом із цим місто взяло на себе витрати на лікування  першої доби після проведення  вищевказаних маніпуляцій, які для пацієнта є найскладнішими та досить витратними. 
Не менш популярною та цікавою є програма «Доступна аптека». Вона  передбачає надання знижок на вартість медичних препаратів для пільгових категорій населення міста, пенсіонерів і малозабезпечених кременчужан.  Ця програма стала теж першим прикладом в Україні, де на міському рівні було запроваджено механізм реімбурсації вартості ліків за рахунок міських видатків. Відпуск медичних препаратів  відбувається в аптеках-учасниках соціальної програми «Доступна аптека»,  за наявності документу що посвідчує статус особи, та рецепта лікаря.
Серед нових програм - цільова програма лікування онкологічних та гематологічних захворювань. Нею передбачено з міського бюджету забезпечення онкохворих кременчужан безкоштовними препаратами для проходження 1-го  курсу хіміотерапії. У рамках цієї ж  програми жінки, які зареєстровані в місті Кременчуці, можуть безкоштовно проходити дослідження молочної залози на новому комунальному мамографі.   
Щодо дитячої медицини, то в місті діє програма з відшкодування першого дня перебування маленького пацієнта в стаціонарі дитячої  лікарні. На ці цілі також виділяються кошти з міського бюджету.
На засіданні секції АМУ з питань охорони здоров’я заступник міського голови Ольга Усанова повідомила, що наступним кроком на шляху покращення надання медичних послуг населенню Кременчука, буде запровадження двох нових програм «Стоп інсульт» і «Легка хода». Наразі вони доопрацьовуються.
  
Кременчук є учасником пілотного проекту, який передбачає трансформацію медичної галузі за напрямом амбулаторної та стаціонарної допомоги вторинної ланки.  Виступаючи перед колегами з 27 міст України, керівник управління охорони здоров’я Кременчука Максим Середа відмітив, що головною метою реформування вторинної медичної ланки є те, що кошти на фінансування закладу спрямовується не територіально, як це було раніше, а за конкретно пролікованим пацієнтом. Завдяки такій схемі медустанова отримує кошти за надані медичні послуги після підписання акту виконаних робіт із пацієнтом. Головний медик міста підкреслив, що цей механізм породжує зміни в фінансуванні закладів, бо сам пацієнт може на власний розсуд обирати відділення, в якому він має бажання лікуватися.  Окрім того такі зміни в бюджетному фінансуванні позитивно впливають і на якість надання медичних послуг, бо між закладами охорони здоров’я міста виникає певна конкуренція. Разом із позитивними тенденціями, які спостерігаються в медицині в цілому під час реформування, існують і слабкі місця. Зокрема, головний медик Кременчука наголосив, що наразі існує проблема з оплатою праці лікарів вторинної ланки, зарплата яких поки що значно різниться з їх колегами з первинної ланки. Щоб не допустити відтік кваліфікованих кадрів із лікарень, він звернув увагу членів Секції АМУ з питань охорони здоров’я на необхідності якнайшвидшого врегулювання цього питання на державному рівні.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)