22 / Квітень, 2024

11 квітня 2024 року Асоціація міст України провела вебінар для представників органів місцевого самоврядування-членів Асоціації міст України на тему: «Доброчесність як важливий чинник залучення міжнародної допомоги для відновлення».

Участь у вебінарі взяли понад 200 представників муніципалітетів-членів Асоціації міст України з усіх куточків України.

Мета заходу — посилити спроможність громад та місцевих проєктних команд в Україні.

Модератором заходу виступила Тетяна Мельник, експерт з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України.

Володимир Мягкоход, експерт з організаційних засад місцевого самоврядування Асоціації міст України, представив загальні настанови щодо впровадження інструментів доброчесності з метою залучення міжнародної допомоги для відновлення. Під час своєї розповіді В.Мягкоход наголосив, що доброчесність — це важливий елемент запобігання корупції.

Експерт розповів про особливості розроблення і виконання планів доброчесності органами місцевого самоврядування та комунальними підприємствами на основі оцінки корупційних ризиків, а також представив досвід міст доброчесності 2018-2024 років (міста доброчесності: Житомир, Миколаїв, Нікополь, Червоноград, Чернівці та Маріуполь — місто доброчесності, розвиток якого було зупинено війною).

В.Мягкоход поділився інформацією про упорядкування процедур поводження з гуманітарною допомогою (отримання, розподіл, облік, використання та моніторинг), зокрема представив досвід Миколаївської міської ради у поводженні з гуманітарною допомогою.

Вебінар відбувся в межах Проєкту «Зміцнення спроможності муніципалітетів в Україні» та впровадження програми розвитку спроможності цільових муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні, який втілюється в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER).

Захід є частиною Навчальної програми посилення спроможності цільових муніципалітетів в реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні, яку розробила Асоціація міст України.

Нагадаємо, що Асоціація міст України є одним із партнерів проєкту SRER, який сприяє зміцненню спроможності муніципалітетів та місцевих проєктних команд в Україні. Окрім згаданої вище навчальної програми, АМУ надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а також після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед усіх громад-членів Асоціації.

Цей матеріал створено Асоціацією міст України в межах проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що реалізується Програмою розвитку ООН (UNDP) в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини і реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)