13 / Листопад, 2023
9 листопада 2023 року Верховна Рада України прийняла за основу проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України», реєстр. №9627 від 21.08.2023 року.
Асоціація міст України попередньо надала в  Комітет Верховної Ради з питань економічного розвитку свій висновок з пропозицією повернути законопроєкт №9627  авторам  через наявність наступних в ньому положень:
- здійснення зміни цільового призначення земельних ділянок без містобудівної документації та без документації із землеустрою;
- визначення або зміна виду цільового призначення земельних ділянок - без дотримання співвідношення між видами цільового призначення земельних ділянок та видами функціонального призначення територій.
Такі розширені можливості пропонуються на строк від набуття чинності закону й  протягом п’яти років з дня припинення або скасування воєнного стану в Україні або у відповідній окремій місцевості.
 
Також Асоціація міст України зазначила наступні ризики в законопроєкті №9627:
- архітектор одноособово, без територіальної громади, без місцевої ради приймає дискреційне рішення про забудову;
- відсутність врахування думки громадськості через відсутність містобудівної документації;
- хаотична забудова промисловими об’єктами сільськогосподарських угідь;
- негативні екологічні наслідки на навколишнє природне середовище;
- негативний вплив на сусідні сільськогосподарські виробництва (вплив на якість рослинної продукції, що вирощуватиметься поряд, розрив масивів сільськогосподарських угідь);
- додаткові витрати місцевих бюджетів на зміну містобудівної документації з дня припинення або скасування воєнного стану для врахування існуючої забудови.
Нагадаємо, що продовжує працювати Робоча група по підготовці Містобудівного кодексу України, створена Комітетом Верховноі Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)