29 / Червень, 2023

29 червня 2023 року відбулося п’яте засідання Робочої групи Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування з розробки проєкту Містобудівного кодексу України в змішаному форматі (офлайн та в режимі відеоконференції на платформі ZOOM). Засідання було присвячене темі «Міжнародні та європейські вимоги до містобудівного законодавства України».

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, виступив з питання гармонізації законодавства України з Європою та світом та презентував основні принципи Європейської хартії місцевого самоврядування, Лейпцизької хартії сталого розвитку міст, Нової програми розвитку міст (ООН) у сфері містобудування.

Ганна Бондар, Голова Робочої групи, народний депутат України, ознайомила членів Робочої групи із дослідженням щодо регіональної та будівельної політики Європейського Союзу, проведеного за матеріалами Єврокомісії та Європейського інституту ефективності будівель.

У засіданні взяли участь члени Робочої групи з розробки проєкту Містобудівного кодексу, незалежні експерти та запрошені спікери та обговорили в групах питання втілення принципів політики інтегрованого місцевого розвитку, ролі місцевого самоврядування в плануванні та регулюванні сталого розвитку населених пунктів, а також відображення цих питань при формуванні концепції Містобудівного кодексу України та розробці його проекту.

Відеозапис засідання можна переглянути на каналі Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=bVg0XYziLuU

 

Презентація Асоціації міст України.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)