20 / Червень, 2022
17 червня у Брюселі Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан зустрівся із заступником директора міжнародної ініціативи «Партнерство відкритий уряд – місцевий рівень» Руді Боррманом.  Під час зустрічі було наголошено на вагомову внеску АМУ у популяризацію міжнародної програми "Партнерство відкритий уряд – місцевий рівень". 

Нагадаємо, Асоціація міст України з 2020 року, коли було запроваджено ініціативу, проводить спеціальні інформаційні сесії для залучення представників українських муніципалітетів до програми «Партнерство відкритий уряд – місцевий рівень». окрім того, АМУ презентує ініціативу на загальнонаціональних заходах заходах. Так, в рамках XVІ Українського муніципального форуму було представлено ініціативу "Партнерство відкритий уряд – місцевий рівень" під час Дня місцевої демократії та відкритого врядування.

Також О.Слобожан та Р.Боррман обговорили питання співробітництва, зокрема щодо посилення ролі представників місцевого самоврядування у розробці наступного Плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2023-2024 роках. АМУ брала активну участь у розробці діючого Плану дій із впровадження Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” у 2021-2022 роках. Так, пропозиція  АМУ щодо проведення навчання громадськості, органів державної влади та місцевого самоврядування роботі з відкритими даним знайшла своє відображення у вигляді завдання "Утворення національного центру компетенцій в сфері відкритих даних". Такий центр активно працював до війни: представники місцевого самоврядування навчалися і покращували ситуацію з відкритими даними в своїх громадах.
Навіть під час воєнного стану українські муніципалітети намагаються слідувати принципам відкритого врядування. Цьогорічний тиждень відкритого врядування ми провели під звуки сирен в багатьох містах. 20 травня, не зважаючи на російську агресію, відбувся круглий стіл "Залученість молоді у місцевому самоврядуванні" за участі більше 300 муніципалітетів. Харків, Вінниця, Тернопіль, Хмельницький, Біла Церква, Фастів і Мена – поділилися своїми напрацюваннями, показали приклад  відкритого врядування і залучення молоді, - наголосив Олександр Слобожан 
Також Виконавчий директор АМУ розповів, що Асоціація допомагає муніципалітетам готувати заявки, що ще більше українських громад стали учасниками ініціативи  OGP local. Так, проведено онлайн презентації та надано індивідуальні консультації на звернення муніципалітетів-потенційних учасників. 237 муніципалітетів звернулися до АМУ за роз’ясненнями щодо участі у цьогорічному відборі на OGP local. "На жаль, через війну громади не подали заявки, але як тільки Україна переможе, працюватимемо над цим. І до Тернополя, Хмельницького та Вінниці, які вже є членами OGP local долучаться нові громади", - зазначив Олександр Слобожан.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)