Протягом серпня було проведено п’ять онлайн-сесії Весняно-літньої школи для представників територіальних громад України у рамках Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», що впроваджується Агентством міжнародного співробітництва асоціації муніципалітетів Королівства Нідерланди VNG International (Ві Ен Джі Інтернешнл) у партнерстві з Асоціацією міст України.
У заходах взяли участь представники територіальних громад – членів Асоціації міст України з Херсонської, Миколаївської, Донецької, Київської, Луганської, Волинської, Тернопільської та інших областей.
03 серпня обговорили стратегії (пере)будови нерухомості.
Герард Оверкамп, фахівець муніципалітету Вінтерсвейк (Нідерланди), розповів представникам українських громад про функціонування органів місцевого самоврядування на прикладі муніципалітету Вінтерсвейк, про вимоги до розвитку об’єктів нерухомості та принципи зонування територій. Спікер зазначив про державне і приватне право власності на землю та продемонстрував приклади перебудови об’єктів нерухомості на прикладі муніципалітету Вінтерсвейк.
10 серпня було присвячене темі мобільності як одній з послуг, що забезпечується муніципалітетом.
Микита Бірюков, радник з питань політики мобільності та проєктний менеджер муніципалітету Утрехт (Нідерланди), в минулому заступник директора Департаменту транспорту і комунікацій Маріупольської міської ради, розповів про стратегічне планування мобільності на прикладі «Плану мобільності 2040» муніципалітету Утрехт.
Учасники зустрічі дізнались, що відповідно до стратегії розвитку міста «Утрехт 2040», Утрехт – здорове, сучасне місто для всіх і де основний засіб мобільності – це екологічні та економні види транспорту: велосипеди, електромобілі, самокати тощо. Особливість мобільності муніципалітету – відсутність громадського транспорту. Спікер висвітлив концепцію та основні підходи «Плану мобільності 2040», навів приклади ре-дизайну міста у зв’язку зі зміною мобільності громадян.
17 серпня йшлося про особливості місцевого врядування муніципалітету Утрехт (Нідерланди).
Труді Тіммерман, керівник управління проектами, та Марк Лігтвот, проєктний менеджер Утрехту, поділились інформацією про організацію місцевої влади, діяльність виконавчих органів, розподіл повноважень та особливості партисипативної процедури ухвалення рішень.
Під час заходу також обговорили процедуру формування виконавчої гілки влади у Нідерландах на прикладі Утрехту, створення коаліцій, колегій мерів та старост, проведення референдумів у випадках непогодження громадськості з ухваленим рішенням міської ради.
24 серпня було присвячене темі: «Досвід муніципалітету Ейндговен: як забудова громади шляхом використання старих будівель за новим призначенням може стати її новим символом»
Кейс Донкерс, відомий нідерландський архітектор-урбаніст, засновник Архітектурного центру в Ейндговені та об’єднання «Ейндговен – місто лабораторія»,
на прикладі найбільш високотехнологічного міста у світі – Ейндговена, розповів про унікальний досвід муніципалітету у використанні старих будівель для нового призначення. Він наголосив на важливості обміну знаннями та культурної трансформації у процесі планування містобудівної діяльності, значущості позитивної атмосфери та спільних дебатів, котрі впливають на просторовий розвиток громади.
Представники українських муніципалітетів дізнались про економічну складову перебудови старих приміщень, досвід співпраці зі студентами вищих навчальних закладів та використання їхніх розробок, з відомими архітекторами та дизайнерськими фірмами для створення нового дизайну міста.
31 серпня йшлося про аграрну політику муніципалітету Еде та її роль в економічному розвитку громади.
Ліда Дік, проєктна менеджерка з питань розвитку сільського господарства муніципалітету Еде, розповіла про розвиток і новації агропромислового комплексу Нідерландів, який є одним зі світових лідерів щодо екологічності і застосування відновлюваних джерел енергії, діджиталізації, оптимізації і впровадження замкненого циклу виробництва. Йшлося про особливості аграрної політики на рівні муніципалітету та ефективне стимулювання розвитку фермерства. Вона також проаналізувала проблеми, з якими стикаються у цій сфері місцеві муніципалітети, та порівняла сільгоспвиробництво в Україні та Нідерландах.