20 / Квітень, 2023

19 квітня 2023 року Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова, провів зустріч із Шерон Дейксма, Віце-президенткою Асоціації муніципалітетів Нідерландів (VNG).

Віталій Кличко висловив вдячність за значну підтримку у подоланні російської агресії: «Дякую владі Нідерландів за те, що країна прихистила чимало українців, які рятувалися від війни. Завдяки міжнародній підтримці, ми пережили дуже складну зиму і потребуємо подальшої допомоги у відновленні громад, особливо на деокупованих територіях та тих, які зазнали сильних руйнувань з боку російських варварів. Асоціація міст України вже близько 20 років співпрацює з Асоціацією муніципалітетів Нідерландів (VNG) і втілює спільні проєкти. Сьогодні АМУ та VNG впроваджують проєкт з відновлення українських міст, сіл та селищ. Наразі участь в ньому беруть чотири громади з Херсонської та Миколаївської областей». 

Співпраця нідерландських та українських муніципалітетів позитивно вплине на відновлення українських територій і дозволить реплікувати отриманий досвід на інші громади України в рамках роботи Асоціації міст України.

Голова Асоціації міст України висловив готовність до подальшої співпраці та налагодження прямих контактів між громадами обох країн.

Шерон Дейксма наголосила, що громадяни Нідерландів усвідомлюють, що сьогодні боротьба українців є також і їхньою битвою, адже під загрозою європейські цінності. Вона запевнила українську сторону в готовності продовжувати передавати свій досвід для відбудови України. «Те, що українці почали відбудовувати свої території від перших днів деокупації лише засвідчує стійкість і незламність українського народу», - зазначила Віце-президентка Асоціації муніципалітетів Нідерландів.

У зустрічі також взяли участь:
Ренске Стеенберген – заступниця директора VNG International,
Рольф Сварт – заступник директора VNG International з розвитку та партнерства, менеджер з розвитку бізнесу,
Леланд Крувант – президент та виконавчий директор всесвітньої організації з розвитку Creative,
Оксана Продан – радниця Голови Асоціації міст України,
Наталія Лазаренко – менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України.

Напередодні у рамках спільного Проєкту «Підтримка відновлення місцевого самоврядування та відбудови і реконструкції громад в Україні», який впроваджується Агентством міжнародного співробітництва Асоціації муніципалітетів Нідерландів VNG International у партнерстві з Асоціацією міст України та фінансується Міністерством закордонних справ Нідерландів, підписано трьохсторонні Меморандуми про взаєморозуміння між Асоціацією міст України, VNG International та чотирма громадами-учасницями Проєкту – Херсонською, Високопільською та Бериславською Херсонської області та Очаківською Миколаївської області.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)