01 / Вересень, 2021
 
27 серпня відбулося засідання Комісії з відбору територіальних громад, які отримають кошти субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію заходів, спрямованих на підвищення доступності широкосмугового доступу до Інтернету в сільській місцевості. У роботі Комісії взяла участь експертка АМУ з правових питань Інна Скляр.
Комісія розглядала одне питання - проведення додаткового відбору заявок на отримання інтернет-субвенції. Вони будуть профінансовані за рахунок нерозподіленого під час першого відбору бюджету (16,2 млн грн) та можливих залишків коштів, що не будуть використані громадами в межах поточних закупівель.
Заступник Міністра цифрової трансформації Олександр Шелест повідомив, що наразі проведено лише 94 тендерні закупівлі, 384 ще тривають, 64 - заплановано. 123 територіальні громади взагалі не розпочали процедуру закупівель. А за результатами вже проведених закупівель сформувалася економія коштів 22,6 млн грн.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Нагадаємо, 10 червня Уряд затвердив розподіл 483,8 млн грн на інтернет-субвенцію для громад. 
За інформацією Мінцифри, 165 сіл не було враховано у заявках на цю субвенцію (на загальну суму 34,9 млн грн). Тому прийнято рішення розпочати додатковий відбір.
Прийом заявок стартував 30 серпня і триватиме до 10 вересня. У розподілі можуть взяти участь як громади, що взагалі не подавали заявку, так і ті, що подавали заявку, але не отримали фінансування.
Головна умова участі у проєкті — це відсутність у селі оптичних мереж.
Подати заявку на участь можна на сайті Дія: https://diia.gov.ua/internet-subvenciya.
Після заповнення форми голова громади має внести свої контактні дані та підписати заявку за допомогою електронного підпису (детальна відеоінструкція за посиланням).
Відстежувати всі тендери та детальну інформацію про кожну закупівлю можна за допомогою онлайн-дашборду.
Очікується, що завдяки інтернет-субвенції до оптичного інтернету будуть під’єднані понад 6 тисяч соціально важливих об'єктів у 3000 сіл по всій Україні. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)