10 / Червень, 2021
10 червня Уряд затвердив розподіл 483,8 млн грн на інтернет-субвенцію для громад.
Так, тепер 670 територіальні громади отримають кошти для підключення 3652 сіл, у яких розташовуються понад 11 тис. соціально важливих об’єктів по всій Україні. 
До таких соціальних закладів відносяться: 
- 1,4 тис. шкіл та 1,2 тис. дитячих садочків;
-  2,9 тис. медичних закладів;
-  2,2 тис. бібліотек;
-  2,9 тис. будинків культури, сільських клубів;
-  350 віддалених робочих місць працівників ЦНАПів.
Результати розподілу коштів можна переглянути на дашборді за посиланням. Тут представлено територіальні громади, що були відібрані та назви населених пунктів і кількість соцзакладів, які отримають підключення до інтернету, суми фінансування та усі ключові КРІ. У Міністерстві цифрової трансформації України зазначають, що соціальні заклади, підключені за кошти субвенції, отримають безкоштовний швидкісний інтернет до кінця 2022 року. Також за рахунок субвенції буде забезпечене покриття Wi-Fi-мережею.
Загалом на інтернет-субвенцію в Державному бюджеті України на 2021 році було передбачено 500 млн грн. Оскільки після опрацювання заявок були розподілені не усі кошти, то Мінцифри розглядає можливість оголошення додаткового конкурсу для розподілення коштів, що залишилися.

Нагадаємо, Асоціація міст України активно підтримувала запровадження інтернет-субвенції. Також для відбору територіальних громад Мінцифри створило комісію, до складу якої увійшла і представниця АМУ. 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)