04 / Березень, 2021
Щорічно, у першу суботу березня, світова спільнота відзначає День відкритих даних.  Протягом тижня відбувається ряд заходів присвячених питанню відкритих даних. 
Відкриті дані - це публічна інформація у форматі, придатному для автоматизованої обробки електронними засобами, інакше кажучи, у форматі, який може опрацювати програмне забезпечення без участі людини (машиночитаний формат). Це та інформація, яка потрібна не лише ІТ-фахівцям, а може стати у нагоді кожному. За допомогою відкритих даних можна дізнатися коли прибуде транспорт, що за забудова ведеться поруч з вашим житлом, чи є черга в дитячі садочки і ще багато чого іншого.
Переліки даних, які  є обов'язковими для опублікування передбачені у Положенні про набори даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 р. 835. А відповідно до ст. 10-1 Закону України "Про доступ до публічної інформації" розпорядники інформації зобов’язані надавати публічну інформацію у формі відкритих даних на запит, оприлюднювати і регулярно оновлювати її на єдиному державному веб-порталі відкритих даних та на своїх веб-сайтах. До числа розпорядників відносяться і органи місцевого самоврядування.

Нагадаємо, Асоціація міст України, зважаючи на важливу роль відкритих даних, запускає Всеукраїнську ініціативу «Великі дані місцевого самоврядування». Мета - узагальнення і поширення кращих європейських та світових практик у сфері роботи з даними, обмін досвідом та проведення тематичних заходів задля активного залучення розпорядників даних до співпраці. В рамках ініціативи проводитимуться різноманітні заходи та тренінги. 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)