Створення ефективної системи енергоменеджменту – підсумки "Маршрутів успіхів" у Рівному (+презентації, відео)

12 / Квітень, 2019
10-11 квітня у Рівному відбувся навчальний візит на тему «Досвід Рівненської міської ради у впровадженні енергоефективних заходів та створенні ефективної системи енергозбереження». Захід організовано Асоціацією міст України в рамках загальнонаціональної програми обмінних візитів «Маршрути успіхів» Проекту USAID ПУЛЬС у співпраці з Рівненською міською радою.
На навчальному візиті зібралися 25 представників міст та ОТГ з 17 областей України.  Серед учасників – міські голови, заступники міських голів, керівники міських управлінь ЖКГ, енергоефектвності та економіки, енергоменеджери.
Захід відкрив міський голова міста Рівного Володимир Хомко. Він привітав учасників та побажав їм плідної роботи. Володимир Хомко відзначив, що у місті запроваджено стовідсотковий облік споживання енергоресурсів і тільки після встановлення стовідсоткового обліку, місто почало дійсно економити кошти. Мер Рівного розповів про впровадження енергомоніторингу: «Я особисто контролюю обсяг спожитої енергії і тільки завдяки контролю, який у нас відбувається щоденно, вдалося на бюджетній сфері зекономити 12% коштів у порівнянні з періодом до запровадження енергомоніторингу. І це ми поки спостерігаємо таким чином за декількома об'єктами. Уявіть як ми будемо економити кошти, коли енергомоніторинг буде щодння проводитися у всіх бюджетних установах», - сказав Володимир Хомко. Досвід Рівного мер міста представив у презентації (переглянути).
Досвід міста Рівного у розробці та впровадженні міських програми підвищення енергоефективності та програм сталого розвитку презентував заступник міського голови Сергій Васильчук (переглянути презентацію).
Про Фонд енергоефективності України та можливості для органів місцевого самоврядування розповів експерт в Рівненській області з розвитку програми підтримки Фонду енергоефективності України Михайло Лук’яник (переглянути презентацію).
Голова Правління «Рада голів ОСББ м. Рівного», член Правління Всеукраїнської ради ОСББ Роман Алексійчук та секретар Ради голів ОСББ м. Рівного Галина Похильчук розповіли про роботу ОСББ в Рівному та їх вплив на розвиток громади (презентація Р.Алексійчука та презентація Г.Похильчук).
Після засідання учасники перейшли від теорії до практики – відвідали об’єкти інфраструктури міста, де вже впроваджені енергоефективні проекти, зокрема, модернізовані котельні, які працюють на новітньому обладнанні, школу №27, де реалізовано енергоефективні проекти, а також познайомилися з діяльністю ОСББ міста Рівного – ОСББ «Маяк» та «Дружба». Там їм розповіли про досвід створення і роботу міських ОСББ, а також про їх роль у підвищенні енергоефективності міста.
11 квітня візит продовжився. Головою тематикою засідання став досвід роботи міста Рівного у сфері енергоменеджменту та енергоаудиту.
Програму облаштування житлових будівель міської ради приладами обліку і регулювання тепла та енергії, встановлення датчиків споживання, а також про утеплення житлових будинків представила Олена Москальчук, заступник начальника управління ЖКГ Рівненської міської ради (переглянути презентацію).
  
 
Експерт з енергетичного менеджменту  при ПрАТ «ЕСКО – Рівне» Роман Висоцький розкрив тему «Енергетична сертифікація будівель. Досвід проведення енергоаудиту в м. Рівному» (переглянути презентацію).
Про запровадження системи щоденного енергомоніторингу споживання енергетичних ресурсів бюджетними установами міста розповіла начальник відділу енергоменеджменту при ПрАТ «ЕСКО - Рівне» Марина Грушко (переглянути презентацію).
Директор ТзОВ «Рівнетеплоенерго» Олександр Корчинський презентував досвід запровадження енергозберігаючих заходів в теплопостачальних підприємствах міста (переглянути презентацію).
Після засідання представники міст оглянули інфраструктуру центральної частини міста.
Під час підведення підсумків учасники розповіли про досвід своїх міст у впровадженні енергоефективних заходів та створенні ефективної системи енергозбереження та подякували АМУ і Рівненській міській раді за проведення навчального  візиту.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)