Медицина в Україні
Результати опитування щодо рівня довіри громади до місцевої влади (2017 рік).
Соціологічне дослідження щодо доступності і якості послуг у сфері освіти, охорони здоров'я та соціального захисту
Результати загальнонаціонального опитування «Визначення рівня обізнаності та ставлення населення до змін, які відбуваються або очікуються: в організації місцевого самоврядування; в системі надання публічних послуг та в інших сферах місцевого самоврядування» (2016 рік)
Інфографіка "Результати опитування населення"
Інфографіка "Результати опитування посадових осіб органів місцевого самоврядування"
Результати опитування громадської думки щодо проблем місцевого самоврядування та ставлення до децентралізації влади (2014 рік)
Головна мета соціологічного дослідження - виявити основні соціальні проблеми жителів міст, рівень їх задоволеності та поінформованості щодо діяльності органів місцевого самоврядування, а також ставлення до децентралізаційних реформ і різних систем місцевих виборів.
Паралельно проводилося опитування службовців органів місцевого самоврядування з близького кола питань.
Соціологічне дослідження виконано на замовлення Асоціації міст України в рамках проекту ДІАЛОГ Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва».
Інфорграфіка: Соціологічне дослідження АМУ щодо підтримки реформ
Навчальний посібник для працівників органів місцевого самоврядування із проведення досліджень громадської думки на місцевому рівні
Соціологічні дослідження проводяться з метою вивчення громадської думки, яка панує у певній спільноті, щодо питань соціально-економічного розвитку, політичних рішень тощо. Органи місцевого самоврядування можуть використовувати дані таких опитувань при підготовці, прийнятті або коригуванні рішень у різних сферах життя громади.
Асоціація міст України ініціювала розробку та апробацію методології та інструментарію (анкет) дослідження громадської думки щодо послуг, які надаються в окремих сферах суспільного життя, а саме: охорона здоров’я, соціальний захист населення, житлово-комунальне господарство, місцеві вибори та участь у вирішенні питань місцевого значення, інформування населення та надання адміністративних послуг, культура, освіта.
Результати цієї роботи викладені у Навчальному посібнику для працівників органів місцевого самоврядування із проведення досліджень громадської думки на місцевому рівні.
У цьому виданні описано головні кроки, які допоможуть спланувати, організувати, зібрати і систематизувати дані опитування місцевої громади.
Анкети для проведення досліджень у восьми сферах та інструкції щодо їх заповнення:
охорона здоров’я |
соціальний захист |
житлово-комунальне господарство |
місцеві вибори та участь у вирішенні питань місцевого значення |
культура |
інформування населення та надання адміністративних послуг |
освіта |
поводження з відходами Анкета Інструкція |
Випуск № 12 видання «Галузевий моніторинг» присвячено результатам дослідження, яким вивчалася громадська думка в містах обласного значення, Києві та Севастополі щодо органів публічної влади, місцевих виборів, якості послуг та реформ у сферах освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, культури та ЖКГ.
Видання підготовлене в рамках Проекту USAID ДІАЛОГ, який реалізується спільно з Асоціацією міст України.