18 / Серпень, 2021
18 серпня відбулося онлайн засідання фахової мережі Асоціації міст України з питань місцевого економічного розвитку. Захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю».
Мета: ознайомлення із векторами державної політики розвитку індустріальних парків. Обмін досвідом із напрацювання та реалізацій стратегій розвитку територіальних громад, створення індустріального парку за кошти ДФРР.
Учасники: керівники (представники) виконавчих органів з питань економіки сільських, селищних, міських рад.
Запрошені: представники Офісу реформ Кабінету Міністрів України, профільні громадські організації.
Модератором засідання виступив Євгеній Шаповалов, експерт з питань місцевого економічного розвитку Асоціації міст України. Відкриваючи захід, експерт АМУ коротко розповів про актуальні законодавчі ініціативи у сфері місцевого економічного розвитку.
«Восени очікуються зміни до законодавства щодо функціонування індустріальних парків як потенційно найефективнішого інструменту регіонального розвитку. Важливо почути, яким є бачення Кабінету Міністрів України, профільних міністерств та позицію органів місцевого самоврядування щодо розбудови індустріальних парків. Цікавим є досвід територіальних громад, особливо невеликих, які створювали індустріальні парки за кошти ДФРР, і ми про нього сьогодні дізнаємося. Також розглянемо питання стратегічного планування в територіальних громадах, де теж готуються законодавчі зміни. Стратегія розвитку для територіальної громади - ключовий документ, тому зволікати з її розробкою не варто», - зазначив Євгеній Шаповалов.
Старший проектний менеджер Офісу реформ Кабінету Міністрів України Артем Сачук описав перспективи розвитку мережі індустріальних парків в Україні (презентація).
 
Заступник Кам’янка-Бузького міського голови Олег Квасніцький розповів про досвід Кам’янка-Бузької громади (Львівська область) залучення територіальною громадою коштів ДФРР для розбудови індустріального парку, а також про практичні аспекти створення Кам’янка-Бузького індустріального парку (презентація).
Про стратегічне планування розвитку територіальних громад доповів Валерій Тудвасєв, експерт з економічного розвитку ГО „Подільська агенція регіонального розвитку“ (презентація).
Начальник відділу організаційної, інформаційної роботи та діловодства Станишівської селищної ради Ірина Щибецька презентувала практичний досвід напрацювання та впровадження стратегії розвитку Станишівської громади (Житомирська область) (презентація).
 
Онлайн-захід відбувся в рамках проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та співпрацю», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) в рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)