29 / Серпень, 2022
Мінцифри, Мінінтеграції та Мінрегіон презентували основні аспекти функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна. Тут зберігатиметься інформація про житлові будівлі та інші споруди, зруйновані в результаті російського вторгнення. Очікується, що саме ці дані стануть основою для формування політики компенсації збитків та відбудови України. 
1 квітня Верховна Рада в першому читанні схвалила законопроєкт Про компенсацію власникам зруйнованого або пошкодженого житла №7198. Після прийняття парламентом цього законопроєкту, Програма компенсацій почне діяти.
З 29 березня подати заяву про зруйноване житло можна в «Дії». Оформити цю заяву можуть не лише його власники, але і юридичні або ж їхні спадкоємці чи правонаступники. 
Мінцифри підготувало відеоінструкцію як можна подати заявку.
За даними Мінцифри, українці подали понад 256 тисяч повідомлень про пошкоджене майно через застосунок Дія. За попередніми підрахунками, протягом півроку повномасштабного вторгнення ворог завдав прямих збитків інфраструктурі України на 113,5 млрд доларів. Загальна площа руйнувань понад 17,7 млн квадратних метрів і масштаби лише зростають. 
До нового Реєстру пошкодженого та знищеного майна будуть вноситися також дані за результатами обстежень будівель спеціальними комісіями, які створювали органи місцевого самоврядування або військово-цивільні адміністрації. АМУ нагадує, через «Дію» можна скласти акти комісійного обстеження в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
У Реєстр буде інтегровано інформацію про пошкоджені об’єкти державної та комунальної власності, а також транспортну, енергетичну та іншу інфраструктуру. 
Наразі функціонал Реєстру не доступний для загального перегляду.  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)