05 / Липень, 2021
Міністерство цифрової трансформації України попонує онлайн інструменти для опанування цифрової грамотності.  
З минулого року діє онлайн платформа Дія.Цифрова освіта, на якій у безкоштовно доступні понад 60 освітніх серіалів з цифрової грамотності. 
Також на платформі запустили Цифрограм — національне тестування на цифрову грамотність. За його допомогою кожен охочий може безоплатно перевірити такі компетентності:і: основи комп’ютерної грамотності, інформаційна та медіаграмотність, створення цифрового контенту, комунікація і взаємодія в цифровому суспільстві, безпека в цифровому середовищі, вирішення технічних проблем.
А в травні 2021 року на платформі Дія.Цифрова освіта з’явилися 4 нові Цифрограми — для держслужбовців, учителів, працівників медичної сфери та версія 2.0 для громадян. Тести до цих цифрограмів розроблені Академією цифрового розвитку із урахуванням необхідних покращень щодо бета-версії. Запитання згруповані у відповідності до конкретних компетенцій та сфер цифрової гармотності. А вони відповідають адаптованій українським експертами європейській рамці цифрових компетентностей для громадян DigComp 2.1.
Цифрограм для вчителів, у свою чергу, відповідає рамці цифрової компетентності педагогічного працівника. Спеціалізовані рамки для держслужбовців та для медичних працівників наразі в процесі створення. 
Після складання тестування всі користувачі отримують офіційний сертифікат, що засвідчує рівень їх цифрових навичок.
Міністерство цифрової трансформації пропонує працівникам ОДА та представникам управління територіальних громад складати Цифрограм і визначити рівень своїх цифрових навичок.
Яка користь Цифрограму для працівників державного управління?
Цифрограм — це можливість виміряти реальний рівень цифрової компетентності команди. Керівники зрозуміють, які саме прогалини в цифрових знаннях мають спеціалісти, і зможуть запропонувати їм подальші навчальні можливості. 
А кожен представник команд матиме план власного розвитку і розуміння, як покращити свої компетенції. 
Скільки часу потрібно? Близько 30-40 хвилин.
Міністерство цифрової трансформації також надає статистику щодо рівня цифрових навичок громад та ОДА. Щоб отримати статистику:
  1. Зайдіть на платформу Дія.Цифрова освіта в розділ Цифрограм .
  2. Під час реєстрації введіть назву вашої установи українською мовою та без лапок. Приклад: Назва установи
  3. Складіть тестування та отримайте сертифікат.
  4. Наступним етапом буде навчання на платформі Дія.Цифрова освіта, де, нагадаємо, доступні більше 60 освітніх серіалів із цифрової грамотності за участі експертів та зірок. 
Асоціація міст України підтримує такі ініціативи Мінцифри та закликає керівників і службовців місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад скористатися створеними Мінцифри онлайн інструментами для покращення цифрової грамотності та розвитку цифрових навичок. Адже вміння користуватися всією технікою та вирішувати елементарні проблеми — життєво важлива навичка для ефективності роботи посадовців, які працюють із важливими даними, інформацією, медіа тощо.

Нагадаємо, 23 лютого 2021 року, підписано Меморандум про співробітництво між Асоціацією міст України та Міністерством цифрової трансформації України. Головна мета – консолідація зусиль у впровадженні цифрової трансформації громад.


Освітні серіали, які допоможуть покращити цифрові навички
Базові цифрові навички - необхідний мінімум, який допоможе почати користуватися технологіями та онлайн-сервісами: Сезон 1;  Сезон 2 ; Сезон 3 
Цифрова грамотність 1.0. на базі інструментів Google перейти пануйте безкоштовні сервіси Google для використання в професійній діяльності та повсякденному житті. Отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0,1 кредит ЄКТС)
Основи кібергігієни перейти  - допоможе убезпечити себе та оточення від загроз в інформаційній сфері (після складання фінального тестування отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з цифрової грамотності обсягом 0,33 кредиту ЄКТС)
Викривач у законі  перейти  - як можна протистояти корупції, хто такі викривачі, які права й гарантії захисту вони мають? (отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження базового курсу з антикорупційної тематики обсягом 0,2 кредиту ЄКТС)
Кіберняні перейти - як мінімізувати ризики втрати вашої інформації та попередити кібератаку або кібершахрайство? (отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу із кібербезпеки обсягом 0,2 кредиту ЄКТС)
Відкриті дані для державних службовців перейти як грамотно працювати і управляти даними в державному секторі (отримайте сертифікат, що засвідчує успішне проходження курсу з відкритих даних обсягом 0,2 кредиту ЄКТС)
 
Довідково.
У березні 2021 року була прийнята Національна концепція розвитку цифрових компетентностей до 2025 року, затвердженої Розпорядженням Кабінету Міністрів України №167-р. Концепція закладає підґрунтя для створення національної стратегії та стратегічного плану дій щодо розвитку цифрових компетентностей у суспільстві. Місцеві Концепції розвитку цифрових навичок уже затвердили Миколаївська ОДА, міста Луцьк, Мукачево і Тернопіль.
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)