-
організацію тематичних семінарів, дискусій, круглих столів, конференцій;
-
сприяння розробці і впровадженню навчальних та інформаційних програм та курсів, різноманітних проектів, спрямованих на підвищення рівня цифровізації в громадах;
-
аналітичне дослідження найбільш проблемних питань, що перешкоджають впровадженню цифрових технологій;
-
координація розробки нормативної бази щодо цифрової трансформації.
«Впровадження інструментів Smart city важливе для усіх громад - від найменшої до великого міста. Адже сучасні технології дозволяють швидко і якісно отримувати об’єктивні дані про реальні запити жителів, а це допомагає ухвалювати ефективні рішення головам громад. З іншого боку, цифрова трансформація в сферах медицини, освіти, ЖКГ та в інших дозволяє місцевому самоврядуванню забезпечити надання якісних публічних послуг для мешканців громад. І це особливо актуально сьогодні, коли нові, реформовані, громади отримали нові повноваження та компетенції завдяки децентралізації. Київ уже кілька років успішно втілює «розумні» технології і готовий ділитися своїм досвідом з містами і містечками України», - зазначив Голова Асоціації міст України Віталій Кличко.
«Сьогодні Мінцифра працює над тим, щоб перевести 100% державних послуг в онлайн до 2024 року. Наша ціль – створити зручні державні сервіси, які спрощують життя українців та зменшують присутність держави в житті людей. Нам знадобився рік, щоб побудувати організаційну структуру у владі, яка дозволяє пришвидшити цифровізацію країни. Ми вже призначили профільних заступників з цифровізації (CDTO) у кожному міністерстві. Тепер наша мета - щоб CDTO з’явилися у кожному місті і у кожній громаді. Підписаний сьогодні меморандум сприятиме призначенню заступників мерів та голів громад, а також створенню підрозділів з цифровізації та реалізації проектів Смарт Сіті», - сказав Віце-прем’єр–міністр - Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.