06 / Травень, 2024

03 травня 2024 року відбулась чергова двостороння онлайн-зустріч між представниками Коропської селищної територіальної громади (Чернігівська область) та муніципалітету Гулбене (Латвія).

Під час зустрічі учасники домовилися про спільний проєкт для відновлення та розвитку Коропської селищної територіальної громади.

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG), муніципалітетів Короп та Гулбене.

З вітальним словом виступили:

Агіта Каупуза, Радниця Голови асоціації LALRG з питань ЄС, Голова Офісу Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG) в Брюсселі;

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», Асоціація міст України;

Наталія Лазаренко, експертка проєкту, Асоціація міст України.

Володимир Куніцин, Коропський селищний голова, подякував латвійським колегам за підтримку і бажання допомогти, окреслив пріоритетні напрямки розвитку Коропської громади, серед яких зазначив безпеку, інклюзію, енергоефективність і екологію.

Андіс Каунітіс, мер муніципалітету Гулбене, розповів про досвід, яким латвійський муніципалітет Гулбене може поділитися з громадою Чернігівщини. Також він запросив українську делегацію до латвійського муніципалітету для можливого підписання угоди про співпрацю в День міста Гулбене.

Станіслав Таран, експерт проєкту, Рада європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), зазначив про підтримку Ради європейських муніципалітетів і регіонів українському народу в боротьбі за незалежність та розповів про розроблення підбірки фінансових можливостей програми, яка буде надіслана Асоціації міст України для подальшого поширення в громади. Також зазначив про активну адвокаційну роботу CEMR та європейську програму URBACT.

Агіта Каупуза розповіла про фінансові можливості різних проєктів та запропонувала розглянути можливість залучення існуючих міст-побратимів з інших країн для реалізації спільних проєктів.  

28 березня 2023 року відбулась перша двостороння онлайн-зустріч між представниками Коропської селищної територіальної громади та муніципалітетом Гулбене, а 8-12 травня 2023 року делегація трьох українських громад, серед яких була Коропська селищна територіальна громада, відвідала латвійські муніципалітети-партнери з навчальним візитом. 

Асоціація міст України продовжуватиме роботу для налагодження та розвитку міжнародного партнерства на рівні муніципалітетів.

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)