29 / Березень, 2023

28 березня 2023 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Коропської селищної громади (Чернігівська область) та муніципалітету Гулбене (Латвія), які домовились розпочати двосторонню співпрацю.

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках  Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

До зустрічі долучилися представники Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Асоціації міст України (АМУ), Латвійської асоціації місцевих та регіональних влад (LALRG).

Наталія Басанець, заступниця Коропського селищного голова, повідомила, що їхня територіальна громада складається з 50 населених пунктів у 13 страростинських округах, які територіально розосереджені. На свої 16 тис. населення громада прихистила понад  2 тисячі ВПО. До війни громадою впроваджувалися різни соціальні та інфраструктурні проєкти, залучалися партнери, інвестори. Основа економіки – сільське господарство і лісозаготівля.

Наразі Коропська громада також відкрита до співпраці. Серед пріоритетів:  розвиток галузі лісозаготівель і виготовлення лісобудівельних матеріалів, проєкти з водовідведення і водопостачання, продовження впроваджуваного проєкту поводження з ТПВ (у т.ч. переробка спресованого сміття), придбання або передача комунального спецтранспорту – пожежних машин, спецмашин для мобільних бригад надання швидкої медичної і соціальної допомоги, альтернативна енергетика та автономне забезпечення енергоносіями невеликих об’єктів.

Андіс Каунітіс, керівник муніципалітету Гулбене, зазначив, їхня громада створення 2009 року шляхом об’єднання 13 муніципалітетів та міста Гулбене, де мешкає близько 20 тис. людей. Територія переважно вкрита лісами та численними водоймами, що включені до заповідних територій; сільськогосподарськими угіддями. Гулбене співпрацює з 17 муніципалітетами в 11 країнах – ЄС, Грузія, Молдова і Азербайджан. Також останніми роками активно втілює різні соціальні та інфраструктурні проєкти і залучає інвестиції. Від лютого 2022 року громада активно приймає переселенців з України, надає їм різні види допомоги. Тож муніципалітет готовий як поділитися неабияким власним досвідом, так і взяти участь у розробці спільного з Коропською громадою проєкті.

Людмила Даменцова, керівник проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», наголосила, що проєкт муніципального партнерства базується на засадах «рівний – рівному». Кінцева мета співпраці полягає у підготовці спільного проєкту громад з відновлення та розвитку Коропської територіальної громади – проєктної заявки, яка може буде подана на міжнародні конкурси для залучення фінансування.

Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, зазначила, що мета проєкту – налагодити якісне довготривале міжнародне співробітництво, що базуватиметься на двосторонньому досвіді та партнерській взаємодії.

Сторони домовилися обмінюватися інформацією задля ефективної співпраці між муніципалітетами, провести навесні спільну зустріч і навчальний візит, розробити спільні проєкти, які можуть бути реалізовані у рамках майбутньої співпраці.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)