Асоціація міст України є провідником відкритого врядування в Україні та спільно з OGP Local – міжнародною Ініціативою «Партнерство «Відкритий Уряд – місцевий рівень» і Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи підтримує органи місцевого самоврядування, які відстоюють принципи прозорості, підзвітності, інклюзивності й співпраці з громадянами та громадянським суспільством, сповнені рішучості посилити добре врядування та краще забезпечувати потреби своїх жителів у складний період, у який існує наша спільнота.
10 листопада 2023 року Асоціацією міст України спільно з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи було проведено інформаційно-консультативну сесію «Міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий уряд – місцевий рівень» з онлайн обговорення процедури подачі органами місцевого самоврядування заявок для приєднання до міжнародної програми «Відкритий Уряд – місцевий рівень» (OGP Local).
Серед 55 нових учасників з усього світу, які пройшли конкурсний відбір у 2024 році, обрані заявки українських громад – спільна заявка Звягельської міської територіальної громади (Житомирська область) та Оржицької селищної територіальної громади (Полтавська область), а також територіальної громади міста Києва. Нові учасники приєдналися до громад Вінниці, Тернополя та Хмельницького, які вже декілька років є активними учасниками OGP Local.
Участь у Програмі передбачає розробку місцевою владою спільно з Open Government Patrnership OGP плану посилення підзвітності та прозорості місцевої влади, а також збільшення участі громадянського суспільства у прийнятті рішень на місцях. Програма також окреслює розширення можливостей щодо обміну досвідом між громадами-членами Програми.
З моменту свого заснування у 2011 році Міжнародна Ініціатива «Партнерство «Відкритий уряд» Open Government Patrnership виросла до 75 країн і 104 місцевих юрисдикцій, які працюють разом з тисячами організацій, представляючи понад 2 мільярди людей.
Кожні два роки кожен член Ініціативи подає план дій, розроблений спільно з громадянським суспільством, у якому окреслюються конкретні зобов’язання щодо підвищення прозорості, підзвітності та участі громадськості в уряді.
Участь у Міжнародній Ініціативі «Партнерство «Відритий уряд» є важливим складником демократичного розвитку України та її громад, оскільки передбачає впровадження механізмів відкритого урядування та посилення партнерства уряду, місцевої влади, громадськості та бізнесу.