26 / Вересень, 2018
26 вересня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан та Президент Будівельної палати України Петро Шилюк підписали Договір про співробітництво. Захід відбувся в рамках дев’ятої щорічної будівельної виставки - Міжнародний Експофорум «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» у Міжнародному виставковому центрі.
Документ передбачає реалізацію спільних проектів, що покликані захищати права та інтереси територіальних громад міст і розвивати будівельний комплекс. В рамках договору АМУ та БПУ розроблятимуть концептуальні документи, організовуватимуть тематичні заходи (виставки, семінари, круглі столи) та реалізовуватимуть проекти і програми у спільних інтересах.
![](/sites/default/files/screenshot_1.png)
![](/sites/default/files/screenshot_2.png)
Зараз співпраця АМУ з Будівельною Палатою України має кілька основних завдань – оновлення застарілого житлового фонду, ринок орендного житла та зміна формату пайової участі забудовників. Про це підписанти розповіли під час головної події виставки – круглого столу на тему «Реалізація державних та регіональних житлових програм – шлях до вирішення проблеми забезпечення житлом громадян, що потребують соціального захисту». В ньому також взяли участь Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Олександр Спасибко, заступник голови КМДА, Сергій Комнатний, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву.
![](/sites/default/files/photo_2018-09-26_12-52-11.jpg)
Виступаючи на круглому столі, Виконавчий директор АМУ О. Слобожан відмітив ще одне спільне завдання, яке стоїть перед Асоціацією та БПУ:
- До нас багато звертається органів місцевого самоврядування за рекомендаціями. Коли вони починають якесь масштабне будівництво, то хочуть знати, як це спрацювало в інших містах. Зараз в технічному порядку ми дізнаємося про це, інформуємо один одного. Нам би хотілось, щоб це була системна співпраця, щоб були сформовані відповідні реєстри, якими б органи місцевого самоврядування могли користуватися і знали б, до якої будівельної організації вони можуть звернутися.
В той же час Олександр Слобожан висловив впевненість у результативності співпраці з Будівельною Палатою України і навів приклад роботи з Держгеокадастром. АМУ підписала договір про співробітництво з організацією минулого року. Завдяки цьому вже більше 300 громад отримали у своє користування землі. Остання передача відбулась під час Дня Діалогу з владою у Тернополі.
Нагадаємо, що будівельна виставка «Будівництво. Архітектура. Нерухомість» - це щорічний захід, який організовує Будівельна палата України, Асоціація міст України, Фонд Держмолодьжитло разом з ТОВ «Київський міжнародний контрактовий ярмарок». Експофорум збирає представників будівельної галузі. Цього року його учасниками стали близько 300 брендів ринку нерухомості, будівельних матеріалів і технологій. Вони представили усі етапи сучасного будівництва: від проектування до внутрішніх оздоблювальних робіт.
Окрім круглого столу, на виставці, що триватиме до 28 вересня, проходить чимало тематичних заходів: галузевий форум «Будівельний комплекс України - перспективи та ризики», присвячений розвитку ринку нерухомості та інфраструктурного будівництва, конференція «Інтеграція будкомплексу України в систему стандартизації ЄС», Марафон проектів та інші.
![](/sites/default/files/1_49.jpg)
![](/sites/default/files/4_51.jpg)
![](/sites/default/files/5_29.jpg)
![](/sites/default/files/7_10.jpg)