30 років АСОЦІАЦІЇ МІСТ УКРАЇНИ!

26 / Червень, 2022
З0 років тому – 26 червня 1992 року –  керівники 35 міст України прийняли рішення про створення Асоціації рад народних депутатів міст України базового рівня - Асоціації міст України.
 
За 30 років кількість членів АМУ зросла у тридцять разів і сьогодні до нашої Асоціації входить 981 громада.
 
Асоціація міст України об’єднує всі області України, всі типи громад, всі питання місцевого самоврядування.
 
«АМУ єднає Україну» - засвідчили 5 лютого 2022 року учасники однойменного Форуму.
 
АМУ об’єднала Українські громади й з перших годин повномасштабного вторгнення російського агресора 24 лютого 2022 року.
Ми продовжуємо працювати в усіх куточках України, в зоні бойових дій та на тимчасово окупованих територіях, в тилу й з міжнародними партнерами, допомагаємо сьогодні й готуємось до майбутнього.
 
Асоціація міст України робить все для звільнення полонених посадовців органів місцевого самоврядування #FreeOurPeople, які стали окремою мішенню окупантів як представники української влади, обрані народом.
 
АМУ на постійному зв’язку з громадами, допомагає їм знаходити рішення щодо ефективної діяльності в умовах війни, розробляти та приймати відповідні документи, комунікувати з центральною владою для захисту людей та забезпечення їх усім необхідним, організовує забезпечення громад гуманітарною допомогою та допомагає діткам громад з зони бойових дій, реалізовує для допомоги громадам Проект Cities4Cities.
 
Асоціація міст України об’єднала для відновлення українських громад представників асоціацій місцевого самоврядування всіх країн світу та їх об’єднань у Форумі «reVIVEd Ukraine – reVIVEd communities»,  під час якого підписано Декларацію про співпрацю у відновленні України між  Асоціацією міст України та Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи.
 
30 років Асоціація міст України виступає єдиним голосом українського місцевого самоврядування як в діалозі з центральною владою, так і на міжнародному рівні.  І сьогодні, під час війни, АМУ довела та підтвердила свій високий авторитет.
 
25 червня 2022 року Виконавчий директор АМУ отримав від Global Parliament of Mayors премію доктора Бенджаміна Барбера (Benjamin Barber Award).
Асоціація міст України дякує всім друзям, партнерам і колегам за підтримку України та наших громад у боротьбі з агресором і за готовність спільними зусиллями відновлювати громади, робити Україну успішним символом перемоги свободи та гідності в світі!
 
Ми віримо у Перемогу і робимо усе можливе для її наближення!
 
Спільними зусиллями України та демократичного світу ми переможемо, відновимо нашу територіальну цілісність і незалежність та збудуємо кожну громаду та всю Україну успішними та сильними!
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)