Форум «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» відбувся у Києві

02 / Червень, 2022
2 червня в Києві відбувся Форум «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» («відродження України - відродження громад»), організований Асоціацією міст України. 
Під чаc Форуму обговорювалися стан інфраструктури, рівень забезпечення мешканців послугами, вже здійснені термінові відновлювальні роботи та рішення, які готуються для максимально ефективних і якісних перетворень громад зараз і після Перемоги України , а також дії та рішення, які реалізовані та напрацьовується спільно з міжнародними партнерами для відновлення України на новому технологічному рівні, в усіх сферах життєдіяльності громад,  звернення до міст-побратимів щодо підтримки їх країнами України в наданні статусу кандидата на членство в Європейському Союзі .
Захід проходив у змішаному форматі, офлайн та онлайн. 

Серед учасників: представники зарубіжних асоціацій місцевих та регіональних влад, очільники громад України та країн світу, представники дипломатичних місій, міжнародних організацій, народні депутати України, представники органів державної влади, експерти, науковці, медіа.

 
  
Форум «reVIVEd Ukraine - reVIVEd communities» розпочався виконанням Державного Гімну України.
Відкрив Форум Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко словами подяки до міжнародних партнерів, визначенням мети Форуму та проханням доповнювати наданий учасникам проект Маніфесту.
«Наше завдання – здолати російського агресора та вже сьогодні створити стратегію відновлення України, її громад. Стратегію модернізації країни, будівництва нової сучасної інфраструктури, будівництва житла та комерційної нерухомості, відновлення втрачених робочих місць та створення нових», - сказав Голова АМУ Віталій Кличко під час відкриття Форуму (читати більше).
Модератором заходу виступила радниця Голови Асоціації міст України Оксана Продан.
 
  
З вітальним словом до учасників заходу звернувся Кирило Тимошенко, Секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, Заступник Керівника Офісу Президента України. Він зазначив, що  Президент України оголосив Програму Відновлення України та закликав лідерів країн демократичного світу долучитися до відбудови українських громад на принципах city-to-city, щоб не просто відремонтувати знищене російською армією, а створити нову якість інфруструктури, з врахованням найкращих досягнень світової спільноти (читати більше).
До учасників Форуму звернувся Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, голова Представництва ЄС в Україні, зазначивши, що Україна зараз веде боротьбу за всю Європу. Те, як працюють українські муніципалітети  під час війни,  доводить, що рішення щодо реформи децентралізації було візіонерським та далекоглядним. 
 
Від імені Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи в залі засідань виступив Леендерт Вербек, Президент Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи, який привітав  друзів і партнерів та зазначив, що відбудову України справді потрібно починати з місцевих громад, знизу вгору, і що можна лише вітати звернення Президента Зеленського до інших міст і регіонів Європи з проханням про підтримку зусиль щодо відновлення.
Фабріціо Россі, Генеральний секретар Ради європейських муніципалітетів та регіонів висловив повагу українським органам влади та підтримку Асоціації міст України. Наголосив, що відродження України - це стратегічна мета РЄМР: "Якщо ми об’єднаємося разом, ми зможемо продемонструвати силу та можливості місцевого та регіонального рівня, відповідати потребам та очікуванням громадян щодо їхнього майбутнього та будувати стале і світле майбутнє України".
 
Програмні доповіді про роль культури, економіки та геополітики у формуванні архітектури майбутньої України виголосили:
 
Орися Демська, професор, перша Голова Національної комісії зі стандартів української мови, у своєму слові звернула увагу на можливостях культури у відродженні України: “Ми шукаємо та моделюдемо архітектуру відродження, а головною складовою там має бути культура. Наразі зникає межа між культурою та економікою. Малий бізнес є рушієм змін, однак саме культура може бути тим чинником який об’єднає Україну. Приклад цього ми бачимо в історії -  Магдебурські міста України - понад 200 міст-центрів культури в свій час. Зараз у нас є інші центри, наприклад Маріуполь, який може перетворитися на центри формування нашої ідентичності. Потрібно сприймати культуру як частину життя, як наш ресурс та зберегти ці ідеї для майбутнього відновлення України”, - підсумувала Орися Демська.
Оксана Щегельська, керуюча партнерка Strategic, професорка Києво-Могилянської бізнес школи розповіла про економічний вектор відновлення громад та економіку мережевих систем як можливість.
Сергій Корсунський, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Японії зупинився на питаннях  геополітики, відзначив велику роль України, яка зараз змінює світ. С.Корсунський розповів, що делегації та мери багатьох японських міст висловлюють підтримку українським громадам, вони вражені хоробрістю України та вірять у нашу перемогу.

 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)