20 / Червень, 2024

05 червня 2024 року відбулася двостороння онлайн-зустріч між представниками Бишівської сільської територіальної громади, Київська область, та муніципалітету Бачалмаш (Угорщина), на якій були намічені подальші дії з розвитку партнерства.

У зустрічі взяли участь представники муніципалітетів Бишів та Бачалмаш, Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), Угорської національної асоціації органів місцевого самоврядування (TÖOSZ) та Асоціації міст України (АМУ).

Іван Рознай, Бишівський сільський голова, детально розповів про будівництво дитячого садка, зазначивши, що це буде сучасний освітній заклад з облаштованим комфортним укриттям. Завершення робіт планується на кінець цього року. Разом з тим, з європейським інвестиційним банком віднайшли кошти на зведення нової адміністративної будівлі. Крім того, у громаді постійно працюють над питанням підвищення якості надання комунальних послуг. Він також подякував угорській громаді за дієве активне партнерство, висловивши готовність підписати Меморандум про співпрацю.

Віталій Ключник, перший заступник Бишівського сільського голови, зауважив, що будівництво інфраструктури водопостачання та водовідведення для забезпечення населення чистою питною водою наразі залишається надзвичайно актуальним питанням, тому робота у цьому напрямку триває. Водночас він зазначив, що в результаті ворожих обстрілів з боку рф, була знищена уся комунальна техніка, тому Бишівська громада відкрита і з вдячністю прийме будь-яку технічну гуманітарну допомогу.

Еріка Хорват, представниця муніципалітету Бачалмаш, зазначила, що угорська сторона готова розглянути текст Меморандуму для подальшого спільного опрацювання, ухвалення і підписання. Вона також окреслила кілька перспективних напрямків для подальшої спільної роботи та партнерства.

Зокрема, представники угорської сторони готові долучитися до пошуку фінансів для реалізації спільного проєкту будівництва інфраструктури водопостачання та водовідведення для забезпечення чистою питною водою жителів Бишівської громади. 

Перспективним напрямком є культурний і молодіжний обмін. Зокрема, у місцевій гімназії міста Бачалмаш працює молодіжна організація, яка бере активну участь у житті міста. Відтак, можна створити онлайн групи і визначити коучів, які б поділилися досвідом розвитку угорської молодіжної політики з українськими ровесниками.

Обговорили учасники і можливе транскордонне співробітництво шляхом долучення до нього партнерів із Закарпатської області. Укладення трьохсторонньої угоди сприяло б більш дієвому та ефективному пошуку і залученню фінансів для реалізації спільних проєктів.

Станіслав Таран, експерт проєкту Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), розповів про діяльність Ради європейських муніципалітетів та зазначив, що наразі вже завершено розробку Посібника щодо наявних фінансових можливостей для громад-партнерів, підготовленого Радою європейських муніципалітетів та регіонів, який буде надзвичайно корисним для реалізації громадами спільних міжнародних проєктів і програм. Він також зазначив, що у липні заплановано тренінг, на якому експерти, будуть надавати учасникам заходу, представникам громад, чіткі інструменти для подачі на ті чи інші грантові програми.  

Каталін Колін-Саб'ян, секретарка з питань закордонних справ Угорської національної асоціації органів місцевого самоврядування (TÖOSZ), підтримала партнерство, яке активно формується і розвивається між громадами міст України та Угорщини. А також підтвердила наміри, висловлені під час попередніх зустрічей, щодо подальшої співпраці. Вона також акцентувала увагу на необхідності спланувати подальшу спільну роботу і взаємодію, обмінятися баченням розвитку можливих спільних проєктів.

Людмила Даменцова, директорка Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що впроваджується Асоціацією міст України, зазначила, що угорська громада стала для української надійним другом.

Партнерські відносини двох муніципалітетів є системними:

наприкінці квітня 2023 року делегація трьох українських громад-членів Асоціації міст України відвідала угорські муніципалітети-партнери з навчальним візитом;

04 жовтня 2023 року представники Асоціації міст України взяли участь в онлайн заході на тему «Як фінансувати партнерство між угорськими та українськими муніципалітетами».

Захід організовано Асоціацією міст України у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що реалізовується за підтримки Програми «U-LEAD з Європою».

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)