03 / Березень, 2021
3 березня відбувся онлайн круглий стіл «Опен дата в кожну громаду».
Захід організовано  Громадською радою при Міністерстві цифрової трансформації в рамках відзначення Міжнародного дня відкритих даних.
Асоціація міст Україні виступила співорганізатором круглого столу.
Спікери: Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан, Державний секретар Кабінету Міністрів України, співголова ініціативи «Відкритий Уряд» Олександр Ярема, керівник проєкту “Відкриті міста” від YouControl Наталія Чорногуб, керівник Громадської Ради при Міністерстві цифрової трансформації Єгор Стефанович, Директор Інституту міста Дрогобича Володимир Кондзьолка, голова Центру розвитку інновацій Сергій Лобойко, керівник експертної групи з питань розвитку відкритих даних у Міністерство цифрової трансформації Михайло Корнєєв, представники Міністерства цифрової трансформації та громадянського суспільства.
Учасники обговорили перспективні напрямки розвитку відкритих даних та набори даних, які мають бути відкриті найближчим часом для посилення прозорості, підзвітності та підвищення ефективності роботи органів місцевого самоврядування.
Олександр Слобожан перш за все наголосив, що відкриті дані та муніципальна статистика важливі для ведення аргументованого конструктивного діалогу місцевого самоврядування з центральною владою. Використання відкритих даних дає можливість провести ефективні рішення або зупинити неефективні. Саме користуючись відкритими даними, АМУ змогла пролобіювати інтереси місцевих бюджетів у питанні акцизу на пальне (читати більше) та під час премовин з Укрзалізницею щодо плати за землю. 
Асоціація міст України всіляко підтримує ініцітиви щодо цифровізації громад та відкриття даних. Нещодавно АМУ та Мінцифри підписали Меморандум про співробітництво і ми вітаємо ініціативу щодо запровадження в громадах посадовців, відповідальних за цифровізацію, - зазначив О.Слобожан.
На рівні управління громадами відкриті дані дають можливість визначати потреби жителів та приймати об’єктивні рішення щодо використання бюджетних коштів, проводити громадські обговорення тощо. 
АМУ вже багато років замається муніципальною статистикою. Від видання та поширення збірок з показниками і даними Асоціація перейшла до Автоматичної ситеми муніципальної статистики, яка постійно вдосконалюється.  
Саме завдяки муніципальній статистиці АМУ вдалося зупинити рішення Уряду щодо передачі ПТУ містам обласного значення і не допустити втрат місцевих бюджетів.
Олександр Слобожан нагадав, що три українські міста - Тернопіль, Хмельницький та Вінниця - стали переможцями у міжнародному відборі «Відкритий уряд – місцевий рівень». Досвід цих міст щодо впровадження інмструментів відкритого врядування стане у нагоді й іншим муніципалітетам.  
Наостанок О.Слобожан анонсував запуск Асоціацією міст України Всеукраїнської ініціативи «Великі дані місцевого самоврядування» і запросив партнерів долучитися до її реалізації.
«Ми ставимо перед собою амбітну мету - узагальнення і поширення кращих європейських та світових практик у сфері роботи з даними, обмін досвідом та проведення тематичних заходів задля активного залучення розпорядників даних до співпраці», - наголосив О.Слобожан
Переглянути відео заходу можна за посиланням.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)