29 / Травень, 2020

28 травня відбулася чергова онлайн-зустріч в рамках підготовки нового плану дій з впровадження Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд», яку організував Департамент інформації та взаємодії з громадськістю Секретаріату Кабміну. Під час заходу обговорювалася проблематика розвитку інфраструктури та територій. Основна мета зустрічі – пошук шляхів розв’язання озвучених проблем через інструменти відкритого врядування. Пропозиції Асоціації міст України представляла експертка з правових питань Інна Скляр. До онлайн-зустрічі долучилися представники інститутів громадянського суспільства, експертних і міжнародних організацій, зокрема Світлана Грищенко (Конгрес місцевих та регіональних влад Ради Європи), представники Мінрегіону та Мінінфраструктури, державної установи «Відкриті публічні фінанси».

Учасники обговорювали проблеми, які існують у сферах водопостачання, водовідведення, забезпечення нормальних санітарних умов; будівництва та інфраструктури, територіально доступних транспортних систем, безпеки доріг; розвитку міст і територій. Всі ці питання розглядалися в контексті доступу до відповідної інформації, взаємодії громадськості та органів виконавчої влади, забезпечення прозорості, підзвітності діяльності органів виконавчої влади, використання технологій та інновацій для їх забезпечення.

Модерували і координували обговорення співголова від громадськості Координаційної ради з питань реалізації Ініціативи в Україні Олеся Архипська та заступник директора Департаменту інформації та взаємодії з громадськістю, завідуюча відділом Наталія Окша. Наступний етап - обговорення можливих шляхів вирішення проблемних питань, озвучених учасниками заходу.
Нагадуємо, пропозиції до нового плану дій можна подати онлайн, заповнивши відповідну форму.

Довідково. Асоціація міст України сприяє впровадженню електронного врядування в Україні. Наразі разом з Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи реалізується проєкт «Підсилення демократії та довіри на місцевому рівні в Україні», який є частиною Плану дій Ради Європи для України на 2018-2021 роки. Так, вже напрацьована «Дорожня карта зі сприяння та розвитку відкритого урядування та е-урядування на місцевому рівні в Україні». Ознайомитися детальніше можна за посиланням.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)