17 / Грудень, 2019
Держгеокадастр започатковує практику оприлюднення усіх рішень щодо надання дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту). Інформація розміщена на сайті Держгеокадастру за посиланням.
У відкритому доступі надається інформація про територіальний орган Держгеокадастру, до якого надійшло клопотання про надання дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту, його дату та реєстраційний номер, дату реєстрації дозволу та інформацію про те, кому його надано, кадастровий номер земельної ділянки. Окрім цього, у відкритому доступі міститься дата реєстрації відмови/анулювання дозволу на зняття та перенесення родючого шару ґрунту, їхній реєстраційний номер та строк дії.
Оновлення цієї інформації відбувається автоматично, оскільки функціонал синхронізується з даними системи електронного документообігу Держгеокадастру.
Таке нововведення дає можливість здійснення ефективного громадського контролю та забезпечує доступність та публічність рішень, прийнятих уповноваженим органом.
Також додатково інформуємо, що Держгеокадастр поповнив Публічну кадастрову карту новими інформаційними шарами. Зокрема, оприлюднено «Нафтогазові свердловини», «Родовища корисних копалин», «Смарагдову мережу», «Державний нагляд за землями», а також дані дистанційного зондування Землі, що містять «Класифікацію посівів 2019 (Ярові) та (Озимі)» та «Посіви на незареєстрованих землях».
Відтепер органи місцевого самоврядування можуть спостерігати за доданою інформацією, яка перебуває у відкритому доступі та надається профільними установами: Міністерством енергетики та захисту довкілля України, Державною службою геології та надр України, на основі даних Державного земельного кадастру, а також на підставі даних, отриманих у межах проєкту «Підтримка прозорого управління земельними ресурсами в Україні» Світового банку.
Інформаційний шар «Смарагдова мережа» відбиває «території особливого природоохоронного інтересу». Тоді як шари «Родовища корисних копалин» та «Нафтогазові свердловини» містять координати розміщення корисних копалин та нафтогазових свердловин.
Шар «Державний нагляд за землями» включає дані відповідно до Річного плану здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державною службою України з питань геодезії, картографії та кадастру на 2019 рік (наказ від 30.11.2018 № 223). Шари «Класифікація посівів 2019 (Ярові) та (Озимі)», «Посіви на незареєстрованих землях» дозволяють простежити актуальний стан сільськогосподарських культур.
Звертаємо увагу, що оновлена інформація має особливу цінність для збереження природних видів флори, фауни та типів оселищ. Вона може використовуватися органами місцевого самоврядування для отримання інформації про корисні копалини, нафтогазові свердловини, показу території особливого природоохоронного інтересу і інших інвестиційно привабливих об’єктів. Також, це дозволить громадам віднестись до власних комунальних ресурсів з особливою цінністю та допоможе послуговувати для прийняття ефективних управлінських рішень.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)