04 / Червень, 2020
3 червня відбулося засідання Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів в режимі онлайн-конференції. Позицію Асоціації міст України представляв аналітик АМУ Назар Миколюк.
На засіданні розглядалися законопроєкти, які сумарно покладали на місцеві бюджети додаткові видатки на суму більше 13 млрд гривень: №2587; №3222; №1117; №2827 та №2827-1.
Зокрема, проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту та надання соціальних послуг» №2587 покладав на місцеві бюджети додаткові видатки в сумі 9,3 млрд грн в рік. АМУ не підтримувала цей законопроєкт і просила Комітет відправити його на доопрацювання, оскільки реалізація проєкту Закону потребувала додаткового фінансування за рахунок коштів місцевих бюджетів. В середньому на сьогодні в Україні 46 тис. громадян надають соціальні послуги на непрофесійній основі та 20 тис. громадян потенційно надаватимуть соціальні послуги на професійній основі. Середня компенсація у 2020 році за надання послуг на непрофесійній основі становитиме приблизно 1 135 грн, а на професійній – до 7 134 грн.
Законопроєкт пропонував збільшити розмір компенсації за надання послуг:
  • на непрофесійній основі - у 8,3 рази, що збільшило б видатки приблизно на 4,6 млрд грн;
  • на професійній основі - у 2,9 рази, що збільшило б видатки приблизно на 4,7 млрд грн.
Під час обговорення робочої групи позицію Асоціації міст України підтримали Мінсоцполітики та Мінфін. В результаті законопроєкт був знятий з розгляду. Його автор направив заяву про відкликання. Розгляд інших законопроєктів Комітет переніс на наступне засідання.
Читати більше про позицію АМУ щодо законопроєкту №2587.
Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)