12 / Жовтень, 2018
В п’ятницю, 5 жовтня, Вінницька міська рада підписала Меморандум про взаємодію із Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) у рамках глобальної програми «Громада, дружня до дітей та молоді». У такий спосіб місто задекларувало готовність виконати ряд умов, які дозволять отримати офіційний статус «Громада, дружня до дітей та молоді».
 
Участь у підписанні взяли: зі сторони Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні – керівник секції соціальної політики ЮНІСЕФ в Україні Артур Айвазов та міський голова Сергій Моргунов – зі сторони Вінницької міської ради. Також у заході взяв участь представник Асоціації міст України Назар Миколюк.
 
«Підписання Меморандуму – це важлива подія для нас, яка є логічним продовженням всіх тих заходів, які ми здійснювали починаючи ще з 2009 року, коли міським головою був нинішній Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. Тоді ми прийняли рішення приєднатися до ініціативи «Місто, дружнє до дітей» і згодом, в рамках нашої Стратегі «Вінниця - 2020», була прийнята відповідна програма», – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. Меморандум окреслює порядок участі міста у глобальній Ініціативі та передбачає надання організаційної і технічної допомоги зі сторони ЮНІСЕФ. Підписання документу є першим кроком до отримання офіційного статусу “Громада, дружня до дітей та молоді”. Документ зокрема підтверджує зобов’язання громади створити більш сприятливе середовище для розвитку дітей і молоді.
 
Процес здобуття статусу “Громада, дружня до дітей та молоді” має визначену процедуру і передбачає активне залучення дітей та молоді на всіх етапах. Першим етапом є проведення аналізу становища дітей та молоді у громаді. Далі міська влада зобов’язується розробити та прийняти план дій, який сприятиме створенню чистого, безпечного та комфортного середовища для цих груп населення. Муніципалітет також повинен забезпечити ресурси для виконання прийнятого плану. Після впровадження плану дій громада пройде через процес незалежної оцінки та в разі успішного виконання цього плану – отримає статус “Громади, дружньої до дітей та молоді”.
 
Нагадаємо, що Одеса у липні також підписала Меморандум з ЮНІСЕФ про взаємодію. Після підписання в Одесі відбулася конференція «Розвиток системи муніципалітетів, дружніх до дітей та молоді».
 
Зазначаємо, що 29 березня 2018 року відбулося підписання Меморандуму щодо впровадження в Україні ініціативи «Громада, дружня до дітей та молоді» між ЮНІСЕФ, Урядом України та партнерами. Партнерами ініціативи в Україні є Фонд ООН у галузі народонаселення (UNFPA); Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Міністерство соціальної політики України; Міністерство молоді та спорту України; Всеукраїнська асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України»; Асоціація органів місцевого самоврядування «Асоціація об'єднаних територіальних громад» та Громадська спілка «Національна молодіжна рада України».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)