14 / Січень, 2020
 
14 січня Верховна Рада України відповідно до статті 155 Конституції України попередньо 295 голосами підтримала проєкт Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)».   
Законопроєктом передбачається відновити статус адвокатури (який діяв до зміни Конституції Законом №1401-VIII від 02.06.2016), а саме - усунути представництво виключно адвокатом іншої особи в суді у всіх справах (адвокатську монополію). При цьому виключно адвокатами здійснюватиметься захист осіб від кримінального обвинувачення.
Для остаточного ухвалення Закону Верховна Рада Українимає підтримати його на наступній черговій сесії не менш як двома третинами голосів від конституційного складу.
Асоціація міст України сподівається, що парламент консолідує зусилля та підтримає законопроєкт №1013, який остаточно має зняти питання щодо можливості посадових осіб органів місцевого самоврядування представляти інтереси цих органів в суді.
Нагадаємо, АМУ підтримувала внесення та прийняття законопроєкту щодо скасування адвокатської монополії. Читати більше тут і тут.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)