Верховна Рада направила до Конституційного суду законопроєкт щодо скасування адвокатської монополії. АМУ вітає таке рішення!

03 / Вересень, 2019
3 вересня Верховна Рада прийняла в цілому Постанову «Про внесення до порядку денного другої сесії Верховної Ради та направлення до Конституційного Суду для одержання висновку щодо відповідності вимогам Конституції України проекту Закону «Про внесення змін до Конституції України (щодо скасування адвокатської монополії)» (№1013 від 29.08.2019).
Проєктом Закону пропонується відновити статус адвокатури (який діяв до зміни Конституції Законом №1401-VIII від 02.06.2016), а саме - усунути представництво виключно адвокатом іншої особи в суді у всіх справах (адвокатську монополію). При цьому виключно адвокатами здійснюватиметься захист осіб від кримінального обвинувачення.
Голова Асоціації міст України, Київський міський голова Віталій Кличко раніше звернувся до Президента України В.Зеленського щодо підтримки даного законопроєкту (Лист).
Запровадження такої монополії АМУ вважає невиправданим від початку, оскільки вона не враховує реального стану речей. Адже, об'єктивно адвокатська спільнота не готова представляти інтереси органів місцевого самоврядування через відсутність достатньої кількості належно підготовлених фахівців і нерівномірність їх територіального розміщення. Окрім того, викликає багато питань витрачання бюджетних коштів на послуги адвокатів.
Асоціація міст України наголошує - якщо адвокатська монополія не буде скасована, вже з 1 січня 2020 року органи місцевого самоврядування втратять ефективні можливості судового захисту інтересів територіальних громад.  Адвокатська монополія не дає можливості задіяти для захисту в суді іншого представника – юриста або громадського захисника. Відповідно, органи місцевого самоврядування не можуть самостійно захищати інтереси громад в судах, а вимушені  наймати адвокатів та витрачати кошти місцевих бюджетів.
 
Нагадаємо, 18 червня 2019 року на ХV Українському муніципальному форумі, що проводила Асоціація міст України в рамках проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), 380 учасників закликали Президента України, Верховну Раду України та Кабінет Міністрів України внести зміни до законів, якими зберегти з 1 січня 2020 року можливість безпосереднього представництва інтересів органів місцевого самоврядування у суді не тільки адвокатом або керівником органу місцевого самоврядування, а також іншими посадовими особами, встановивши рівні права органів місцевого самоврядування у порівняні з іншими юридичними особами (п. 4 Звернення Дня Діалогу).
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)