24 / Січень, 2017

Відповідно до законодавства соціальне замовлення - це засіб регулювання діяльності у сфері надання соціальних послуг шляхом залучення на договірній основі суб'єктів господарювання для задоволення потреб у соціальних послугах, визначених місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.

Соціальні послуги в Києві реалізовуються за програмою "Турбота. Назустріч киянам". Цьогоріч київська влада збільшила фінансування зазначеної програми на 1 млрд. 69 млн. грн.., надаючи підтримку найбільш незахищеним верствам населення. В цьому році з місцевого бюджету виділено 1 927 969,00 грн. на реалізацію соціального замовлення (надання послуг в тому числі для ВІЛ-інфікованих людей). Так, на 2017-й рік пропонується наступний перелік соціальних послуг:

1. Соціальний супровід сімей, які виховують дітей з різними видами нозологій:
 супровід сімей, де виховуються діти з даун-синдромом,
 супровід сімей, де виховуються діти з аутизмом
 соціальний супровід сімей, де виховуються діти з захворюваннями нервової системи та опорно- рухового апарату (в тому числі ДЦП).

2. Соціальна адаптація дітей з різними видами нозологій
 Соціальна адаптація дітей та молодих людей у форматі літнього денного табору для 50 осіб
 Соціальна адаптація дітей та молодих людей у форматі сімейного виїзного табору для 40 осіб (1 дорослий + одна дитина)
 Заходи для батьків «Мамина школа» (виїзний табір) для сімей для 40 осіб (1 дорослий + одна дитина).

3. Паліативна допомога (особа з обмеженим прогнозом життя, яка має невиліковні прогресуючі захворювання (зокрема, ВІЛ-інфекція) *оскільки даній категорії взагалі не надається дана послуга у державних установах.

4. Підтримуюче проживання та адаптація осіб з числа дітей сиріт ( в тому числі осіб з інвалідністю) від 18 до 23 років.

5. Підтримуюче проживання та соціальний супровід сімей(осіб) у складних життєвих обставинах (соціальна квартира).

Впровадження соціального замовлення є необхідним та актуальним з огляду на необхідність оптимізації видатків бюджетної сфери та, одночасно, розширення переліку соціальних послуг для людей у складних життєвих обставинах.

Відтепер соціальні послуги для паліативних ВІЛ-позитивних хворих у столиці закуповуватимуться на умовах конкурсу соціального замовлення, який буде оголошено орієнтовно у лютому 2017 року. Наразі розробляється нормативна документація, необхідна для проведення конкурсу.

В рамках пілотного проекту «Сталість ВІЛ-послуг» за підтримки USAID «Реформа ВІЛ-послуг у дії» БО «100 відсотків життя. Київський регіон» надає технічну підтримку органам виконавчої влади у запровадженні соціального замовлення в м. Києві.

 

Досвід інших регіонів, які реалізують проект.

Херсон
Вперше в історії міста Херсон соціальне замовлення буде профінансовано місцевим бюджетом.
На 2017-й рік передбачено 50 тис. грн. на консультування і соціальний супровід пацієнтів, які отримують замісну підтримувальну терапію. 75 тис. грн. передбачено на закупівлю послуг з паліативної та хоспісної допомоги для членів територіальної громади. Окрім того, із міського бюджету у наступному році планують виділити 60 тис. грн. на послуги, направлені на соціальну інтеграцію та реінтеграцію бездомних осіб.

Білгород-Дністровський
На сесії Білгород-Дністровської міської ради депутати проголосували за виділення коштів з міського бюджету на реалізацію «Міської програми протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу на 2017-2020 роки». Таким чином, в 2017 році в місті Білгород-Дністровський буде виділено 98,4 тисяч гривень, з яких 50 тисяч підуть на реалізацію соціального замовлення на послуги в сфері ВІЛ, 36,4 тисячі – на закупівлю швидких тестів для виявлення ВІЛ, а 10 тисяч – на програму співфінансування замісної підтримуючої терапії для людей з опіоїдною залежністю.

Первомайськ (Миколаївщина)
Депутати Первомайської міської ради проголосували за внесення змін до «Міської програми протидії ВІЛ-інфекції / СНІДу на 2015-2018 роки». Зміни торкнулися питань здійснення соціального замовлення та надання соціальних послуг людям, що живуть з ВІЛ, на що заплановано виділити 78 тисяч гривень. Тепер такі послуги як консультування, соціальний супровід/ патронаж та представництво інтересів будуть фінансуватися за рахунок міського бюджету.

Кременчук
Загальний бюджет на соціальне замовлення на 2017 рік складає 120 тисяч гривень. Послуги з консультування (формування прихильності до АРТ та медичних послуг) та патронажу соціального працівника в рамках соціального замовлення будуть надані понад 200 особам. Серед них – люди, що живуть з ВІЛ, в тому числі діти і особи, хворі на СНІД, пацієнти програми АРТ-лікування та інші.

 

За інформацією Київського міського відділення Всеукраїнської Мережі ЛЖВ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)